$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Vatandaş ucuz et almak için uzun kuruk oluşturdu

Yozgat’ta Ramazan ayının gelmesiyle Et ve Süt Kurumu, Yozgat Et Kombinası Müdürlüğü Satış Mağazası önünde kasaplara göre daha ucuza satılan kıyma ve etten almak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu

Vatandaş ucuz et almak için uzun kuruk oluşturdu
  • 26.05.2017
  • 677 kez okundu

 

Yozgat’ta Ramazan ayının gelmesiyle Et ve Süt Kurumu, Yozgat Et Kombinası Müdürlüğü Satış Mağazası önünde kasaplara göre daha ucuza satılan kıyma ve etten almak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.

Kasapta kilosu ortalama 37 liradan satılan kıyma ve 40 liradan satılan dana kuşbaşını, 10 lira aşağı fiyata alabilmek için Karatepe Mahallesi Cadde üzerinde bulunan Et Kombinası  satış ofisi önünde vatandaşlar uzun kuyruk oluşturuyor.

Kasaplara göre yaklaşık 10 lira ucuz et alabilmek için sıraya  giren vatandaşlar, ” Kasapla bura arasında 10 lira fark var. O farktan dolayı da millet burada uzunca kuyruk oluşturuyor.  Böyle ucuz olması biz tüketicilerin kasap yerine et balık kurumunu tercih etmesini sağlıyor. Ramazan ayı dolayısıyla yemeklerin içine azar azar katmak için 1 kilo, iki kilo et alıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Et Kombinası Satış Müdürlüğünde ise et fiyatları listesi şöyle:
“Yozgat kavurma 37, 50, dana kıyma 28,75 TL, dana kuşbaşı 31,00 TL, dana pirzola 50,00 TL, dana biftek 36,00 TL, Türk sucuk 39,50 lira”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ