$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Vali Yurtnaç: Biz faaliyetlerimizi başarıya ulaşmak için yapıyoruz

İlde göreve başladığı ilk günden itibaren planlı ve programlı çalışmaya önem verdiğini her fırsata vurgulayan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Biz faaliyetlerimizi başarıya ulaşmak için yapıyoruz. Bu maksatla yapacağımız tüm çalışmalarda sonuca ve sürece odaklı çalışmalar yapacağız.”dedi.

Vali Yurtnaç: Biz faaliyetlerimizi başarıya ulaşmak için yapıyoruz
  • 07.12.2017
  • 509 kez okundu

 

İlde göreve başladığı ilk günden itibaren planlı ve programlı çalışmaya önem verdiğini her fırsata vurgulayan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Biz faaliyetlerimizi başarıya ulaşmak için yapıyoruz. Bu maksatla yapacağımız tüm çalışmalarda sonuca ve sürece odaklı çalışmalar yapacağız.”dedi.

Yozgat İl Uyuşturcu ile Mücadele Kurulu Toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Kemal Yurtaç, toplantı yapılmış olmasının bir başarı olmadığını, bir faaliyet olduğunu belirterek, “Biz faaliyetlerimizi başarıya ulaşmak için yapıyoruz. Bu maksatla yapacağımız tüm çalışmalarda sonuca ve sürece odaklı çalışmalar yapacağız. Zira uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları sadece zabıtanın ve kolluk kuvvetlerinin görevi değil. Bu mücadelede her kurumun bir görevi var. Mesela müftülüğümüz madde bağımlısı tedavi gören gencimizi almış eğitim vermiş, sonra cuma namazına götürmüş, sohbet etmiş. Her kurumun bir katkı verecek konusu vardır. Mesele burada reflekslerimizi diri tutmak. İdarecilerimize büyük görev düşüyor burada” diye konuştu.

MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDE BİR YOL HARİTAMIZ OLMASI GEREKİR

Her kurumun bu işin ucundan tutması gerektiğini ifade eden Vali Yurtnaç, “Aksi takdirde çağımızın en büyük problemlerinden biri olan madde bağımlılığı ile uğraşmak zorunda kalırız. Bununla ilgili bir yol haritamız olmazsa hepimiz bunun vebalini çekeriz. Hepimizin çocuğu var ve en başta empati yaparak bununla mücadeleye başlayacağız. Kimse benim çocuğuma, yakınlarıma bir şey olmaz, onlar bu illete bulaşmaz diye düşünmesin” dedi.

GENÇLERİMİZ BİZE GELMİYORSA BİZ GENÇLERİMİZE GİDECEĞİZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüklerine bu konuda büyük görev düştüğünü kaydeden Vali Yurtnaç, “Kapalı spor salonları, yüzme havuzları, açık spor sahaları halkımızın emrine sunulmak üzere yapılmış tesislerdir. Buralara yüzlerce, binlerce gencimizi getirip faaliyetler yapacağız. Kurumlar arası işbirliği gerçekleştireceğiz. Yaz ayları için şimdiden faaliyetlere başlanmalı. Gençlerimiz bize gelmiyorsa biz gideceğiz, anlatacağız. Yaz tatili gelmeden okullarımızda bu tür yaz kamplarının olduğunu anlatacağız. Onları heyecanlandırıp spora teşvik edeceğiz” şeklinde konuştu.

KURUM MÜDÜRLERİNİN ODASINDA SİGARA KOKUYOR

Yozgat’ta çok sayıda sigara içildiğini dile getiren Vali Yurtnaç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurum ziyaretleri yapıyorum. Doktor odasına giriyorsunuz, kurum müdürlerinin odasına giriyorsunuz sigara kokuyor. Böyle bir şey olmaz, olamaz. Kurumlara gittiğimizde sigara kokusu varsa o kuruma gereken cezasını yazacağız. Kimse resmi dairede ve umuma açık kapalı alanlarda sigara içmeyecek. Hiç kimse çocuğunun sigara içmesini istemez. Çünkü zararlı bir şey. Amir içince, memuru da içiyor, şoförü de içiyor. Topluma hitap eden her yöneticimiz sigara içiyor olabilir ama bunu odasında içmeyecek çıkıp dışarıda içecek. Ama sigarayı bırakabiliyorsa da bırakacak ve çevresindeki kişilere ve gençlere örnek olacak”

 

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ