$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Vali Polat: Eğitimde başarıyı sadece öğretmenlerden beklemek yanlış olur

Yozgat Valisi Ziya Polat, İl eğitim başarı seviyesinin artırılmasında sadece öğretmenlerin sorumlu tutulamayacağını belirterek, “Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz.”dedi.

Vali Polat: Eğitimde başarıyı sadece öğretmenlerden beklemek yanlış olur
  • 22.07.2020
  • 1.060 kez okundu

Yozgat Valisi Ziya Polat, İl eğitim başarı seviyesinin artırılmasında sadece öğretmenlerin sorumlu tutulamayacağını belirterek, “Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz.”dedi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı,  beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri ve Ulusal Ajans temsilcileri,  kısa bir süre önce Yozgat Valiliği görevine atanan Vali Ziya Polat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette gazeteciler, önce meslekleri ile alakalı sorun ve beklentileri dile getirerek Vali Polat’tan sorunların giderilmesi yönünde katkıda bulunmalarını istedi.

Daha sonra; Yozgat’ın ekonomik ve sosyal yönden gelişimine yönelik yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Polat, eğitime ağırlık vereceklerini dile getirdi.

Vali Polat, “Ben biraz da eğitim sevdalısıyım. Yozgat’ta eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bundan sonra Yozgat’ta eğitim kalitesini var gücümüzle yükselteceğiz.”diye konuştu.

“EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ”

Yozgat’ta eğitim sorununu Ağustos ayında masaya yatırıp eğitim kalitesini arttırmak için alternatif çözümler arayacaklarını söyleyen Vali Polat, şöyle devam etti: “Eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bir okulumuzda küçük birkaç sorunu gözlemledim.Onu hemen halledip eğitim kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız.Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz. Okullarda fiziki anlamda çok fazla bir sorun yok. Eğitim başlar başlamaz ilk etapta aileleri de bu işin içine çekerek onları da ortak etmemiz lazım.Sadece öğretmene, “al öğrenciyi,yetiştir eğit” demeyeceğiz. Çocuklarımıza sosyal ve kültürel anlamda da eğitimler verirken ailelerden de destek isteyeceğiz. Anne ve babayı da bu eğitim yuvalarına çekecek projeler hazırlarsak, Veli “çocuklarımız nerde,nasıl,eğitim alıyor ,ne yapıyor demeyecek.Çünkü, işin içinde kendisi de olacak.Biz,hepimiz  gönülden bu işine girmemiz lazım.Gönül birliği ile çocuklarımıza sahip çıkmalıyız”

YOZGAT’A HİZMET ETME SEVDASI İLE YOLA ÇIKTIM

Yozgat’ta yaklaşık bir aydır görev yaptığını vurgulayan Vali Polat, Yozgat’a hizmet etme sevdası ile yola çıktığını ifade etti.

Polat, “Yozgat’ta henüz bir aydır görev yapıyorum. Bu sürede şehrimizi tam anlamıyla tanımak elbette kolay değil. Ben bu memlekete hizmet etme sevdasıyla yola çıktım. Devletimiz burayı emretti.Yozgat’a geldik.Yozgat için canla başla çalışacağım. Yozgat’ı seveceğimi biliyorum. Yozgatlının da beni seveceğine inanıyorum. Biz iyi niyetle çalıştıktan sonra bizim insanımız bizi sevecektir. Umarım elbirliği ve gönül birliği ile ne yaparımın kaygısı içerisinde olmalıyız.Yozgat’ta ne gibi projeler uygulanmış,devam eden hangi projeler var. Bunları ve yarım kalan yatırımları takip etmemiz lazım. Önümüze bakmamız lazım.”dedi.

“SPOR VADİSİ HARİKA BİR YATIRIM”

Yozgat’ın kamu yatırımları açısından şanslı bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Polat, “Spor Vadisi projesin harika bir yatırım. Burada devletimizin büyük yatırımları var ve devam eden yatırımları da var. Biz bunları takip ederek biran önce bitirilmesi ve yeni yatırımlara Yozgat’ımızın kavuşması için çalışacağız. Yozgat tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir yere sahip. Pek çok tarım ürünü şehrimizde yetiştirilmektedir. Bunların değerlendirilmesi ve geliştirilmesi son derece önem arz ediyor.” diye konuştu.

KORONA SALGININA KARŞI TOPLUMSAL DUYARLILIK GÖSTERMELİYİZ

Korona salgınına karşı toplumsal duyarlılık gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Polat, “Koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbirleri sıklaştıracağız ve denetimleri yoğunlaştıracağız. Eğer Korona yükselirse vatandaşlarımızın gevşettiği tedbirlere karşılık cezai işlemleri başlatırız. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyetle tedbirlere uymalarını istiyoruz.”dedi.

Ziyarete; YGC Başkanı  ve Yozgat Gazetesi Sahibi Osman Hakan Kiracı, YGC Başkan Yardımcısı ve Anadolu Ajansı Yozgat Temsilcisi Ömer Ertuğrul, DHA Temsilcisi Harun Gökçeoğlu, İHA Temsilcisi Bahadır Gökgül, Yeniufuk Gazetesi Sahibi Bekir Çaylak, Ferhat Özer, İnternet Gazeteciler Derneği Yozgat Temsilcisi Erhan Özel ve ilçelerde görev yapan 20’ye yakın gazeteci katıldı.

 

 

Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
AK Parti Yozgat 7. Olağan Kongresi  yoğun katılımla yapıldı
Yozgat  Rıza Kayaalp Kapalı Spor salonunda Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7, Olağan Kongresi büyük bir katılımla...
Ünal: Mücadelemiz milletin iradesini egemen kılma mücadelesidir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, " Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin duvarında 'Egemenlik Kayıtsız  Şartsız Milletindir' yazıyorsa, devlet ile...
Sorgun ve Akdağmadeni karla mücadele için teyakkuz halinde
Sorgun Belediyesi; 2 kepçe, 1 kamyon, 1 tuzlama aracı, 2 greyder, 3 traktör, 60 ton tuz  ve kum stokuyla kar...
Adalet Eğitim Merkezi hizmete başladı
Yozgat’ta  yapımına 2017 yılında başlanılan ve 50 Bin Metre kare alan üzerinde kurulu Adalet Eğitim Merkezi tamamlanarak hizmete başladı.
Belediye öncülüğünde ortak proje ile onlarında yuvası oldu
Yozgat Belediyesi öncülüğünde İl Emniyet Müdürlüğü, Yozgat Sanatseverler Derneği, Yaşanılabilir Çevre Derneği ve Bozok Çevre Doğa Toplululuğunun ortaklaşa yürüttüğü proje...
POMEM Müdürü Zafer Kişi’den Başkan Köse’ye ziyaret
Yozgat Polis Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Zafer Kişi, Belediye Başkanı Celal Köse’yi makamında ziyaret etti.
Jandarma’dan tarihi eser operasyonu
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından Akdağmadeni İlçesinde bir dinlenme tesisine düzenlenen operasyonda  tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen (8) adet bronz metal...
Polis eşleri tarafından KADES tanıtıldı
Yozgat Polis Eşleri Derneği tarafından hazırlanan Kadına Şiddete Karşı Destek Hattı (KADES) uygulaması tanıtım projesi, bürokrat eşleri ve emniyet ekipleri...
Gazi Ceylan: Filografi sanatıyla acılarımı unutuyorum
Kars’ın Sarıkamış kırsalında 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada yaralanarak Gazi olan Uzman Çavuş Muammer Ceylan (28), hobi olarak başladığı Filografi...
YOSİAD yönetiminden Başhekim Kozan ve Tokat’a ziyaret
Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD) Yozgat Şubesi Başkanı Gülşen İtik ve beraberinde derneğin Ankara Temsilcisi Haydar Demirer ve Derneğin...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ