$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Vali Polat: Eğitimde başarıyı sadece öğretmenlerden beklemek yanlış olur

Yozgat Valisi Ziya Polat, İl eğitim başarı seviyesinin artırılmasında sadece öğretmenlerin sorumlu tutulamayacağını belirterek, “Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz.”dedi.

Vali Polat: Eğitimde başarıyı sadece öğretmenlerden beklemek yanlış olur
  • 22.07.2020
  • 1.213 kez okundu

Yozgat Valisi Ziya Polat, İl eğitim başarı seviyesinin artırılmasında sadece öğretmenlerin sorumlu tutulamayacağını belirterek, “Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz.”dedi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı,  beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri ve Ulusal Ajans temsilcileri,  kısa bir süre önce Yozgat Valiliği görevine atanan Vali Ziya Polat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette gazeteciler, önce meslekleri ile alakalı sorun ve beklentileri dile getirerek Vali Polat’tan sorunların giderilmesi yönünde katkıda bulunmalarını istedi.

Daha sonra; Yozgat’ın ekonomik ve sosyal yönden gelişimine yönelik yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Polat, eğitime ağırlık vereceklerini dile getirdi.

Vali Polat, “Ben biraz da eğitim sevdalısıyım. Yozgat’ta eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bundan sonra Yozgat’ta eğitim kalitesini var gücümüzle yükselteceğiz.”diye konuştu.

“EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ”

Yozgat’ta eğitim sorununu Ağustos ayında masaya yatırıp eğitim kalitesini arttırmak için alternatif çözümler arayacaklarını söyleyen Vali Polat, şöyle devam etti: “Eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bir okulumuzda küçük birkaç sorunu gözlemledim.Onu hemen halledip eğitim kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız.Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil. Anne, baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz. Okullarda fiziki anlamda çok fazla bir sorun yok. Eğitim başlar başlamaz ilk etapta aileleri de bu işin içine çekerek onları da ortak etmemiz lazım.Sadece öğretmene, “al öğrenciyi,yetiştir eğit” demeyeceğiz. Çocuklarımıza sosyal ve kültürel anlamda da eğitimler verirken ailelerden de destek isteyeceğiz. Anne ve babayı da bu eğitim yuvalarına çekecek projeler hazırlarsak, Veli “çocuklarımız nerde,nasıl,eğitim alıyor ,ne yapıyor demeyecek.Çünkü, işin içinde kendisi de olacak.Biz,hepimiz  gönülden bu işine girmemiz lazım.Gönül birliği ile çocuklarımıza sahip çıkmalıyız”

YOZGAT’A HİZMET ETME SEVDASI İLE YOLA ÇIKTIM

Yozgat’ta yaklaşık bir aydır görev yaptığını vurgulayan Vali Polat, Yozgat’a hizmet etme sevdası ile yola çıktığını ifade etti.

Polat, “Yozgat’ta henüz bir aydır görev yapıyorum. Bu sürede şehrimizi tam anlamıyla tanımak elbette kolay değil. Ben bu memlekete hizmet etme sevdasıyla yola çıktım. Devletimiz burayı emretti.Yozgat’a geldik.Yozgat için canla başla çalışacağım. Yozgat’ı seveceğimi biliyorum. Yozgatlının da beni seveceğine inanıyorum. Biz iyi niyetle çalıştıktan sonra bizim insanımız bizi sevecektir. Umarım elbirliği ve gönül birliği ile ne yaparımın kaygısı içerisinde olmalıyız.Yozgat’ta ne gibi projeler uygulanmış,devam eden hangi projeler var. Bunları ve yarım kalan yatırımları takip etmemiz lazım. Önümüze bakmamız lazım.”dedi.

“SPOR VADİSİ HARİKA BİR YATIRIM”

Yozgat’ın kamu yatırımları açısından şanslı bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Polat, “Spor Vadisi projesin harika bir yatırım. Burada devletimizin büyük yatırımları var ve devam eden yatırımları da var. Biz bunları takip ederek biran önce bitirilmesi ve yeni yatırımlara Yozgat’ımızın kavuşması için çalışacağız. Yozgat tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir yere sahip. Pek çok tarım ürünü şehrimizde yetiştirilmektedir. Bunların değerlendirilmesi ve geliştirilmesi son derece önem arz ediyor.” diye konuştu.

KORONA SALGININA KARŞI TOPLUMSAL DUYARLILIK GÖSTERMELİYİZ

Korona salgınına karşı toplumsal duyarlılık gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Polat, “Koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbirleri sıklaştıracağız ve denetimleri yoğunlaştıracağız. Eğer Korona yükselirse vatandaşlarımızın gevşettiği tedbirlere karşılık cezai işlemleri başlatırız. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyetle tedbirlere uymalarını istiyoruz.”dedi.

Ziyarete; YGC Başkanı  ve Yozgat Gazetesi Sahibi Osman Hakan Kiracı, YGC Başkan Yardımcısı ve Anadolu Ajansı Yozgat Temsilcisi Ömer Ertuğrul, DHA Temsilcisi Harun Gökçeoğlu, İHA Temsilcisi Bahadır Gökgül, Yeniufuk Gazetesi Sahibi Bekir Çaylak, Ferhat Özer, İnternet Gazeteciler Derneği Yozgat Temsilcisi Erhan Özel ve ilçelerde görev yapan 20’ye yakın gazeteci katıldı.

 

 

Yozgat Valisi Ziya Polat ve Belediye Başkanı Celal Köse, Avrupa Spor ve Hareketlilik Haftası nedeniyle Spor Vadisi’nde düzenlenen Spor Şenliği’ne...
Bilal Şahin İlahiyat Fakültesinde mezuniyet sevinci
Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi’nde 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
Down sendromlu çocuğu bulmak için emniyet seferber oldu
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Emir Talha Erdem isimli down sendromlu çocuk için polis ekipleri seferber oldu.
Musatafa Yağız’a Nefes Ol
Antalya’da yaşayan Didem (36) ve Gökhan (39) Gülmez çiftinin bebeği SMA hastalığıyla mücadele ediyor.
Kaçırılmak istenen öğrenciyi moto kurye kurtardı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaçırılmak istenen öğrenciyi moto kurye kurtardı.
Yozgat en yüksek iller sıralamasında ilk 7’de
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11-17 Eylül arasındaki vaka sayılarını açıkladı. Yozgat en yüksek iller arasında ilk 7’de yer alarak, yüzde...
Bozkır’ın Tezenesi vefatının 9. yıl dönümünde anılıyor
Bozkırın Tezenesi" olarak bilenen ve 25 Eylül 2012'de vefat eden halk ozanı merhum Neşet Ertaş, başta memleketi Kırşehir olmak üzere...
Vali Polat, Şehit babası Şahin’in cenazesine katıldı
Yozgat Valisi Ziya Polat, 2004 yılında Hakkari’nin Çukurca’da şehit olan Jandarma Asteğmen Süleyman Şahin'in vefat eden babası Murat Şahin'in Yerköy...
Başkan Köse: Ortak paydamız Yozgat
Başkanlık görevine geldiği günden bu yana esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdüren ve istişare toplantıları düzenleyen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,...
Yozgat’ta yaban hayatı fotokapanla görüntülendi
Yozgat’ta ormanlık alanlara kurulan fotokapanla; yaban hayatı görüntülendi.
Divanev Yozgat Mağazası açıldı
Yozgat’ta yarım asırdır mobilya sektöründe faaliyet gösteren Köksallar Mobilya bünyesinde hizmet verecek Divanev Yozgat Mağazası, kalabalık bir davetli katılımıyla düzenlenen...
Yozgat’ta kamu kurum misafirhaneleri öğrencilere açıldı
Yozgat Valisi Ziya Polat, ilgili kamu kurum müdürleri ile yaptığı toplantı sonrası il genelinde kamu kurumlarına ait misafirhanelerin, yurt bulamayan...
Sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler
“Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından “Bisiklet Sürme Etkinliği kapsamında düzenlenen bisiklet turunda katılımcılar sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.
Kavşakta düzenleme çalışması yapıldı
Yozgat Belediyesi tarafından Esentepe Mevkiinde petrol istasyonun olduğu güzergahta yeniden düzenleme yapılarak orta refüj kaldırıldı, yeniden yol açıldı.
İki sporcu Kayseri Bölge Karmasına seçildi
Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü sporcuları, başarılarına yeni başarı eklemeyi sürdürüyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ