$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

TSO Başkanı Alokoç: Ufuk açacak projelerle ticaret hacmimizi büyüteceğiz

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, birçok sektörde ulusallaşmaların başladığını belirterek, Yozgat’ta ufuk açacak projelerle ticaret hacmini büyüteceklerini söyledi.

TSO Başkanı Alokoç: Ufuk açacak projelerle ticaret hacmimizi büyüteceğiz
  • 05.04.2018
  • 413 kez okundu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, birçok sektörde ulusallaşmaların başladığını belirterek, Yozgat’ta ufuk açacak projelerle ticaret hacmini büyüteceklerini söyledi.

7 Nisan Cumartesi günü Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda gerçekleştirilecek Oda Başkanlığı seçiminde en güçlü aday olarak görülen mevcut Başkan Taylan Alakoç,  yaptığı açıklamada önemli açıklamalarda bulundu.

2017 yılı Eylül ayında TSO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Taylan Alakoç, Başkanlık görevi yaptığı 8 aylık zaman içerisinde gerçekleştirdiği somut faaliyetlerle oda üyelerine ve il genelinde faaliyet gösteren tüm ticaret erbaplarına kendini kanıtladı.

Kısa zamanda yaptığı çalışmalarla göz dolduran ve birçok ticaret erbabının derdini ortak olan Taylan Alakoç, Yozgat il genelinde faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, milletvekilleri, siyasetçiler, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan bürokratlar ve idareciler ile yakın çalışma içerisine girdi.

YOZGAT, TÜRKİYE SİYASETİNDE İYİ BİR KONUMDA

Yozgat’ın Türkiye siyasetinde iyi bir konumda olduğunu vurgulayan TSO Başkanı Alakoç, başta Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, olmak üzere, milletvekilleri, il yöneticileri, bürokratların da yardımıyla bu avantajı Yozgat’taki ticaret erbaplarının lehine kullanacaklarını belirtti.

Alakoç, “Odanın ve Yozgat’ın imkanları bellidir. Biz ne 10 bin üyeli Kayseri Ticaret Odası’yız ne de 5 bin üyeli Çorum Ticaret Odası’yız. Üye sayımız belli. Gelirimiz ve giderimiz belli. Ama bunlarda bizim için engel değil. Yozgat Türkiye siyasetinde iyi bir konumda. Başbakan yardımcımız var. Çok iyi yerlerde bürokratlarımız var. Milletvekillerimiz etkili konumdalar. Bizlerde bunların yardımıyla ticaret erbaplarımıza yönelik ne gibi yardımlar yapabilirsek onların peşinde olacağız.”diye konuştu.

ÇORBA ÇATALLA DEĞİL KAŞIKLA İÇİLİR

Günümüz ticaretinin yön değiştirdiğini vurgulayan Başkan Alakoç, değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurulması gerektiğini “çorbanın çatalla değil kaşıkla” içilir. Örneğini vererek şöyle devam etti: “ Günümüz ticareti yön değiştiriyor. Müzik değişince dansında değişmesi gerekir. Ticarette müziğin değişmesine rağmen aynı dansı yapmaya çalışıyoruz ve geride kalıyoruz. Birçok sektörde ulusallaşmalar başladı. Bizim perakendecilerimiz ulusallarla yarışamıyor. Bunlara yönelik eğitimler, geziler, fuarlar ve gerekli yönlendirmeleri yapacağız. Zaten meslek odalarının en büyük hizmeti üyelerine yol göstermesidir. Bizde üyelerimize ufuk açacak projelerle ticaret hacmimizi büyütmeyi dar olan pazarı genişletmeyi hedefliyoruz.”

ÜYELERİMİZİN YENİ SEKTÖRLERDE İŞ YAPABİLMELERİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ

Üyelerinin yeni sektörlerde iş yapmaları için öncülük edeceklerini vurgulayan Başkan Alakoç, “Bugün perakende ürünler internet siteleri aracılığıyla daha çok müşteri kitlesine ulaşıyor. Kargo firmalarına gidin, hep ürün geliyor. Ama Yozgat’tan giden ürün ise yok denecek kadar az. Bu alanda çok ciddi çalışmalar içerisine girdik. Üyelerimiz başta olmak üzere tüm ticaret erbaplarımıza e-ticaret konusunda destek olacağız.  Ve her meslek gurubu üyeleri için fuar ve iş gezilerine ağırlık vereceğiz. Proje birimimizi aktif hale getireceğiz. Üyelerimizin yeni sektörlerde iş yapabilmeleri için ön ayak olacağız. Danışman firmalar getirip gerekirse sektöre yönlendirme bile yapacağız. İnsanları bir araya getirmek için çalışacağız.”diye konuştu.

YOZGAT’A YAKIŞIR BİR HİZMET BİNAMIZI EN KISA SÜREDE YAPACAĞIZ

Yozgat’a yakışır bir hizmet binasını en kısa sürede yapacaklarını kaydeden Başkan Alakoç, “ Şuan ki kullanmakta olduğumuz bina atıl bir hal almaya başladı. Üst birliğimizle de konuştuk. Bize maddi bir yardımda bulunacaklar. Ankara yolu üzerinde Koç Emek Parkı alt kısmında bir arsamız var. Daha önce oluşturduğumuz bir ticaret odası binası projemiz var. Onu yapmayı planlıyoruz. Binayı yaparken orda yalnızca ticaret odası yapmakla iş bitmiyor. Binanın yaşayan işleyen bir yer olması gerekiyor. İçerisinde sosyal alanlarının olması ve çalışması lazım. Biz gerekli ön görüşmeleri de yapıyoruz. Bir ticaret kampusu yapma planımız var. Bunun için ticaretle bağı olan STK’larla birlikte bir çatı altında olmak istiyoruz. Maksadımız bir çatı altında ticaretin kalbinin attığı bir kampüs oluşturmak. Son dönemlerde gördüğümüz kadarıyla şehrin bürokratları ile şehrin STK’ları birbirine uzak kaldı. Bizim amacımız kurum yöneticilerimizin bizim misafirimiz olması ve onlarla zaman geçirirken aynı zamanda STK temsilcilerimizle kaynaşmayı sağlayalım. Ticaretle uğraşanların muhatapları ile direk buluşmasını sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KISA SÜREDE ÇOK ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞTIM

Sekiz aylık başkanlık döneminde çok şeyler yapmaya gayret gösterdiğini vurgulayan Başkan Alakoç, “ Elle tutulur gözle görülür faaliyetler gerçekleştirdim. Şehrimize kurumsal anlamda marka olmuş firmaların yatırım yapmaları konusunda görüşmelerimiz oldu ve önümüzdeki aylar içerisinde ciddi 3 firma yatırım çalışmalarına başlayacak.  Oda üyemiz olsun ya da olması ticaret erbaplarımız ve çalışan emekçilerimiz dijital ehliyet alabilmek için başka illere giderek maddi manevi büyük sıkıntılar yaşıyordu. Biz Ankara’da TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu ile görüşerek  “Dijital Ehliyet” hizmetini Yozgat’ımıza kazandırdık. Şimdi ise gerçekçi ve somut sözler vererek çıktığımız bu yolda üyelerimizin desteklerini istiyoruz. 7 Nisan Cumartesi günü sarı oy pusulası ile seçimlere gireceğiz. Bizim yapacağımız faaliyetlere inanıp bizi sevip bize gönül verenlerin sandık başına gelerek bizlerin yanında olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

ReklamReklam
Jandarma’dan tarihi eser operasyonu: 1 kişi gözaltına alındı
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir otomobilde yapılan aramada Osmanlı ve Roma Dönemlerine ait 665 parça tarihi eser ele geçirdi....
Yozgat Belediyesi, yeni meydan projesine başlıyor
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 3 katlı otopark üzerinde planlanan yeni meydan projesine Cuma günü başlanılacağını söyledi.
Rektör Karadağ, 1 yıllık süreci değerlendirdi
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektörlük görevini devraldığı günden bu yana geçen bir yıllık süreci düzenlediği basın toplantısında...
65 yaşındaki adamı evlilik vaadiyle dolandıran kadının yakınları Yozgat’ta yakalandı
Kastamonu'da internette tanıştığı bir kadın tarafından dolandırılan 65 yaşındaki A.I, binlerce lirasından oldu. Evlilik vadiyle yaşlı adamı dolandıran kadının yakınları...
Coşkun: Alınan tedbirlerin biraz esnetilmesini istiyoruz
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, dünyayı tehdit eden yeni tip Koronovirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığı...
İtik: Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır
Özel Solmaz Kreş Sahibi Gülşen İtik, korona salgını nedeniyle ara verilen sürede çocukların daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitimlerini...
18 yaş altı ile 65 yaş ve üzeri kişiler için genelge yayınlandı
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine gönderilen genelge ile 18 yaş altı ile 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkma...
Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye tarafından Sanayi Sitesi yolunda yapılan asfalt ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyerek görevlilerden bilgi aldı.
Başkan Ekinci: Vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, amaçlarının Sorgun halkına...
Yozgat İl genelinde 627 camide cuma namazı kılındı
Korona salgını nedeniyle tüm ülke genelinde olduğu gibi uzun bir sürenin ardından Yozgat il genelinde bugün 627 camide cuma namazı...
Yozgat’ta camilerde dezenfekte çalışmaları devam ediyor
Belediye Başkanı Celal Köse, korona salgını dolayısıyla rutin olarak düzenli bir şekilde camilerde dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Çiftçi kadın Sakat doğan oğlağı, anne sevgisi ile büyütüyor
Yozgat'ta  çiftçilikle geçimini sağlayan 3 çocuk annesi Havva Karameşe, doğuştan ön iki ayağı sakat olan oğlağa sahip çıkarak anne sevgisi...
Yozgat’ta bir mahalle karantinaya alındı
Yozgat’ta, Derbent köyüne bağlı Çıraderesi Mahallesi, 2 kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.
Jandarma’dan kablo hırsızlarına suçüstü
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Boğazlıyan ilçesinde bir tarladaki trafodan kablo çalan iki kişiyi suçüstü yakaladı.
Başkan Yalçın: Elimizin değmediği ter akıtmadığımız hiçbir yolumuz kalmayacak
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçede ellerinin değmediği, ter akıtmadıkları hiçbir yolun kalmayacağını belirterek, asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ