$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

TSO Başkanı Alakoç: Şovla değil icraatlarla Yozgat’ımıza hizmet edeceğiz

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal durumunu bir iş adamı olarak en iyi şekilde bilenlerden birisi olduğunu belirterek, şehrin kalkınması ve gelişmesi yönünde yapacakları çalışmaları şovla değil icraatlarla gerçekleştireceklerini söyledi.

TSO Başkanı Alakoç: Şovla değil icraatlarla Yozgat’ımıza hizmet edeceğiz
  • 13.03.2018
  • 660 kez okundu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal durumunu bir iş adamı olarak en iyi şekilde bilenlerden birisi olduğunu belirterek, şehrin kalkınması ve gelişmesi yönünde yapacakları çalışmaları şovla değil icraatlarla gerçekleştireceklerini söyledi.

TSO Başkanı Taylan Alakoç, beraberinde genç işadamı Suat Tinel ile birlikte Gazetemiz Yeniufuk’u ziyaret ederek, Gazetemiz Sahibi Bekir Çaylak’a Nisan ayı içerisinde yapılacak olan Oda Başkanlığı seçimini ve yeniden başkan seçilmesi halinde odanın yapacağı çalışmaları değerlendirdi.

Nisan ayında yapılacak oda başkanlığı seçiminde güven tazelediği takdirde Yozgat il yöneticileri başta olmak üzere, siyasileri, bürokratları, STK’ları, kanaat önderleri ve iş dünyası ile birlikte yoğun bir çalışma içerisine gireceklerini vurgulayan Başkan Taylan Alakoç, “Yozgat’ımızın ekonomik ve sosyal durumu belli yeniden keşfetmeye gerek yok. Yapamayacağımız, gerçekleştiremeyeceğimiz projeleri tozpembe göstererek hayata geçireceğiz diye halkımızı asla kandırma yoluna gitmedik ve gitmeyeceğiz. Bu anlamda gerçekçi olmak gerekir. Şehrimize yatırımcı gelmesi için Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’ın büyük çaba ve gayretleri var. Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ , ilimiz açısından büyük bir şans ve değerdir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Milletvekillerimizle birlikte istişare ederek STK’larımızı ve diğer katmanları da içine katarak geniş kapsamlı yapılacak ciddi çalışmalarla ciddi sonuçlar alabiliriz.  Ben bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum.”dedi.

GURBETTEKİ İŞADAMLARIMIZLA İSTİŞARE HALİNDEYİZ

Yozgat dışında yaşayan işadamları ile görüşmelerini sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Alakoç, “Yozgat’ta doğup başka illerde yaşamlarını sürdüren ve önemli konumdaki işadamlarımızla görüşme halindeyiz. Şehrimizin ekonomik ve sosyal durumu hakkında onları bilgilendiriyor, ilimize yapabilecekleri yatırımlar konusunda onları yönlendiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan iki hemşerimizle görüşme yaptık. Bunlar kurumsal anlamda ciddi firmalardı. Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’ta kendileri ile şehrimize yatırım yapmaları konusunda bu işadamlarımızla bir görüşme yapmıştı. Şimdi bizler Sayın Valimiz, Başbakan Yardımcımız ve milletvekillerimizin de desteği ile Yozgat’ımıza yatırım yapmaya kanalize edeceğiz.”diye konuştu.

İSTİHDAM ALANLARININ AÇILMASI İLE İŞSİZLİK VE GÖÇÜ ÖNLEYEBİLİRİZ

Yozgat’ta istihdam alanlarının açılması ile işsizlik ve göçün önlenebileceğini vurgulayan Alakoç, “Şehrimiz konumu itibariyle başkente 2 saat, Samsun’a, Mersin limanına 3-4 saatlik mesafede bulunuyor. Havaalanı ve hızlı tren projesinin tamamlanması ile yatırımcılarımız açısından ulaşım yönünden büyük avantaj sağlayacak. İşte burada oda olarak bizlere ve il yöneticilerimize yatırımcılarımızın şehrimize gelmesini sağlayacak imkanları daha iyi tanıtma ve sunma imkanı doğacak. İlimiz tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip. Devletimiz bu konuda ciddi teşvikler sunuyor. Yüzde 60’ın üzerinde hibe desteklerinden yararlanan üreticilerimiz son derece modern tesislere kavuştu ve üretim yapıyor. Bunlar ilimiz tarım ve hayvancılığın gelişmesine büyük imkan sağlayacaktır. Buna ek ve destek olarak fabrika alanlarının ilimizde faaliyete geçmesi sayılarının artırılması için bizlerde çalışma içerisinde olacağız.”şeklinde konuştu.

ODAMIZIN ASLİ GÖREVLERİNİ YENİ BİR PROJE GİBİ SUNMAYACAĞIZ

Odanın asli görevlerini yeni bir proje gibi sunmayacaklarını kaydeden Alakoç, “Örneğin belediyemizin asli görevleri nedir diye soracak olursak, altyapı, üstyapı ve şehrin genel temizliğini kapsamaktadır. Odamızın da buna benzer asli görevleri vardır. Müstakil binamızı yapmak zaten bizim görevimizdir. Ben başkanlık görevini kısa bir süre önce devraldım. Şimdi önümüzdeki ay içerisinde oda başkanlığı seçimimiz var. Allah izin verirde güven tazelediğimiz takdirde ekibimizle birlikte odamızı daha aktif bir şekilde çalıştırarak projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz.”dedi.

ESNAF VE İŞLETMELERİMİZİN SIKINTILARI YENİ İSTİHDAM ALANLARININ OLUŞMASI İLE GİDERİLECEK

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren esnaf ve işletmelerin ekonomik yönden sıkıntılarının yeni istihdam alanlarının oluşturulması ile giderileceğini vurgulayan TSO Başkanı Taylan Alakoç, “ İlimizde yatırım alanları artacak ki refah düzeyi yükselsin, alım gücü artsın. Esnafımızın, işletmelerimizin durumu ortada iken gerçekçi projeler sunmak ve hayata geçirmek gerekir. Öncelikle işadamlarımıza cazip gelecek alanları belirleyeceğiz ve ona göre yatırım yapmalarını sağlayacağız. Esnaflarımızın, işletmelerimizin ekonomik açıdan sıkıntılarının giderilmesi ve işlerinin artmasını sağlayacak tek şey yeni istihdam alanlarının oluşturulmasıdır. İstihdam alanlarının artması demek, taksici esnafından tutunda, lokantasına, kuaförüne, konut sektörüne kadar ekonomik anlamda canlılık katacak. Biz bunu il yöneticilerimizle siyasilerimizle toplumumuzun dinamikleri ile kısacası hep birlikte başaracağız.”ifadelerini kullandı.

Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için temel öğenin, mevcut toplumsal zihniyetin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı
Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Köse, eski İl Başkanı Avşar’ı makamında ağırladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geçmişte AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı döneminde İl Başkanı olarak görev yapan Zekeriya Avşar’ı...
Başkan Ekinci: Vatandaşlarımızın fikir ve görüşlerini önemsiyoruz
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçe halkının fikir ve görüşlerini önemsediklerini belirterek, belediye olarak yapılan çalışmaları da vatandaşların istek...
Bulut: Bilirkişilik yenileme eğitim süresi 2021 yılı sonuna uzatıldı
Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Kovid-19 salgını sebebiyle 2018  yılında  sicil  ve    listeye    kaydedilen...
Başkan Irgatoğlu: Öğretmenlik kutsal bir meslektir
Milliyetçi, Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, öğretmenliğin hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan...
Sürmeli Gaz işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor
Sürmeligaz İşletme Müdürlüğü, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında doğal gaz işlemlerinin ev ortamında internet üzerinden gerçekleştiriyor.
Vali Polat: Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanlarıdır
Yozgat Valisi Ziya Polat, öğretmenlerin toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanları olduğunu söyledi.
Başkan Metin: Üretimin artırılması için girdi maliyetleri düşürülmeli
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Yozgat’ın tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, bölgede daha fazla...
Yozgat’ta, TKDK ile Yeni Tesisler Hayata Geçiyor
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun sağladığı desteklerle nohut, mercimek ve...
Şerefli: Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun
Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitim çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek ve öğretmenlerin...
Milletvekili Başer’den Öğretmenler Günü mesajı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında başta Yozgat’ta...
Sorgun’da dere ıslah çalışmaları devam ediyor
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, ilçenin içerisinden geçen dere yatakları ıslah çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Başkan Köse, Öğretmenlerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
Başkan Dursun, öğretmenlerin gününü kutladı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ