$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

TSO Başkanı Alakoç: Devletimizin, operasyon kararının sonuna kadar arkasındayız

Yozgat Ticaret Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, Türkiye’yi tehdit eden bölücü terör örgütü mensuplarına karşı Türkiye’nin uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığını belirterek, “Türk iş alemi olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız.”dedi.

TSO Başkanı Alakoç: Devletimizin, operasyon kararının sonuna kadar arkasındayız
  • 22.01.2018
  • 591 kez okundu

 

Yozgat Ticaret Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, Türkiye’yi tehdit eden bölücü terör örgütü mensuplarına karşı Türkiye’nin  uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığını belirterek, “Türk iş alemi olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız.”dedi.

Yozgat TSO Başkanı Taylan Alakoç, yaptığı yazılı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki “PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını, bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere” başlattığı operasyonu sonuna kadar desteklerini ifade etti.

TÜRK MİLLETİ SÖZ KONUSU VATAN OLUNCA TEK YÜREK OLMUŞTUR

Türk milletinin söz konusu vatan olunca tek yürek olduğunu vurgulayan Başkan Alakoç,”Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Türk iş alemi olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Türkiye, güneyinde bir terör koridoruna izin vermeyeceğini günlerden beri söylüyordu. Nitekim Türk Silahlı Kuvvetlerimiz operasyona başladı. Türk milleti her zaman olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda tek yürek olmuştur.”dedi.

TÜM HALKIMIZI İŞ VE EVLERİNE TÜRK BAYRAĞI ASMAYA DAVET EDİYORUM

Yozgat halkını ev ve iş yerlerine Türk Bayrağı asması çağrısından bulunan TSO Başkanı Alakoç, “Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Bizler Türk iş alemi olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda, gerisi ve sonuçları yalnızca teferruattır. Mehmetçiğimizin, sonuna kadar haklı olduğumuz bu operasyonu başarıyla tamamlayacağından en küçük bir şüphemiz yok. Askerlerimizin kayıp vermeden zafer haberleriyle dönmesini bütün kalbimle diliyorum. Tüm esnafımızın ve halkımızın, işyerleri ve evlerine Türk Bayrağı asmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ