$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,16 / Satış: 8,19

TSO Başkan adayı Çelik: Projelerini anlattı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, esnaflar ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlediği yemekli toplantıda projelerini anlattı.

TSO Başkan adayı Çelik: Projelerini anlattı
  • 08.03.2018
  • 405 kez okundu

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, esnaflar ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlediği yemekli toplantıda projelerini anlattı.

Sefa Sofrasında düzenlenen toplantıda İşadamı Sinan Çelik,  sinevizyon eşliğinde sunum yaparak projelerini tanıttı.  Çelik, TSO Başkanı seçilmesi halinde esnaflara yönelik hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Hazırladığı projeleri bir kitapçıkta toplayarak davetlilere ve gazetecilere dağıtan Çelik, burada yaptığı konuşma da bugüne kadar yapılmayan çalışmaları Yozgat’ta uygulayacaklarını belirtti.

GÜÇLÜ BİR ŞEHİR EKONOMİSİ

Kitapçıkta yer alan 8 başlık halindeki projeleri içeriği hakkında katılımcıları bilgilendiren Çelik, şehir dışından yapılan harcamaların şehir ekonomisine kazandırılmasında çalışmalar yapılarak, gerek esnaf gerekse işletmelerin hızla tamamlanması ve şehirden çıkan para akışının tersine çevrilmesi konusunda farklı proje uygulamalarının yapılacağını vurguladı.

Çelik, “Üretim yapan işletmelerin pazarlama ve üretim planlama verimlilik gibi sorunlarına bire bir işinde uzman kadrolardan destek alarak hızla çözüm yollarını bulup uygulamaya geçilmesini sağlayacağız.”dedi.

ÜNİVERSİTE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ

Üniversite, Ticaret ve Sanayi Odası  İşbirliğini aktif bir şekilde uygulayacaklarını söyleyen Çelik, “Üniversite ve sanayi arasında etkin ve nitelikli gerçekçi ve sonuca ulaşabilen işbirlikleri oluşturmak ve sınırlı kaynakların rasyonel bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacağız.”diye konuştu.

İŞLETME POLİKLİNİĞİ KURULACAKTIR

Üretim pazarlama konusunda sıkıntı yaşayan işletmelere yönelik işletme polikliniği kuracaklarını vurgulayan Çelik, “Üretim pazarlama, satış ve finansınızın kaynak sıkıntısı olan işletmelere analiz yaparak eksik noktalarını ve sorunların tespit çalışmaları yapacak ve çözüm reçeteleri hazırlanacak bir işletme polikliniği kurulacaktır.”dedi.

İŞLETMELER İÇİN DESTEK BİRİMİ KURULACAKTIR

İşletmelerin yaşadığı bürokratik, siyasi sorunlarının çözümü için destek birimi kurulacağını anlatan Çelik, “İşletmelerimizin gerek yerel yönetimlerle gerek bürokratik gerekse siyasi konularda çıkmaza geldiğinde tüm sorunların çözüme kavuşturulması için hizmet veren destek birimini oluşturacağız.”diye konuştu.

PROJE ÜRETİM MERKEZİ İLE DAHA AKTİF BİR YATIRIM

Tarımsal alanda, sanayi alanında ve kobilerin faydalanabileceği proje üretim merkezi kuracaklarını belirten Çelik,  “Şehre yapılacak yatırımların doğru yer ve zaman noktasında yapılacak tercihler konusunda daha aktif ve yapıcı bir rol üstleneceğiz.”şeklinde konuştu.

STK’LARIN DA İÇİNDE OLACAĞI BAĞIMSIZ BİR BİNA İNŞA EDECEĞİZ

TSO olarak diğer STK’ların da içerisinde yer alacağı bağımsız bir bina inşa edeceklerini söyleyen Çelik, “Yozgat’ın ticaretine ve ekonomisine yön verem diğer STK’ları da içinde barındıracak kapasitede, içerisinde toplantı salonlarının, cep toplantı salonları ve bir çok sosyal donatının yer aldığı kampus yerleşimini ilimize kazandıracağız.”ifadelerini kullandı.

Yozgat’ta  küçük yaştan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin her kademesinde görev alan ve halen MHP  Yozgat Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı...
Milletvekili Başer’den ziyaret turu
Kurban Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, bayram sonrası ziyaretlerde bulundu.
Bayramlaşma Programı düzenlendi
Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ