$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

TSO Başkan adayı Çelik: Projelerini anlattı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, esnaflar ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlediği yemekli toplantıda projelerini anlattı.

TSO Başkan adayı Çelik: Projelerini anlattı
  • 08.03.2018
  • 478 kez okundu

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, esnaflar ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlediği yemekli toplantıda projelerini anlattı.

Sefa Sofrasında düzenlenen toplantıda İşadamı Sinan Çelik,  sinevizyon eşliğinde sunum yaparak projelerini tanıttı.  Çelik, TSO Başkanı seçilmesi halinde esnaflara yönelik hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Hazırladığı projeleri bir kitapçıkta toplayarak davetlilere ve gazetecilere dağıtan Çelik, burada yaptığı konuşma da bugüne kadar yapılmayan çalışmaları Yozgat’ta uygulayacaklarını belirtti.

GÜÇLÜ BİR ŞEHİR EKONOMİSİ

Kitapçıkta yer alan 8 başlık halindeki projeleri içeriği hakkında katılımcıları bilgilendiren Çelik, şehir dışından yapılan harcamaların şehir ekonomisine kazandırılmasında çalışmalar yapılarak, gerek esnaf gerekse işletmelerin hızla tamamlanması ve şehirden çıkan para akışının tersine çevrilmesi konusunda farklı proje uygulamalarının yapılacağını vurguladı.

Çelik, “Üretim yapan işletmelerin pazarlama ve üretim planlama verimlilik gibi sorunlarına bire bir işinde uzman kadrolardan destek alarak hızla çözüm yollarını bulup uygulamaya geçilmesini sağlayacağız.”dedi.

ÜNİVERSİTE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ

Üniversite, Ticaret ve Sanayi Odası  İşbirliğini aktif bir şekilde uygulayacaklarını söyleyen Çelik, “Üniversite ve sanayi arasında etkin ve nitelikli gerçekçi ve sonuca ulaşabilen işbirlikleri oluşturmak ve sınırlı kaynakların rasyonel bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacağız.”diye konuştu.

İŞLETME POLİKLİNİĞİ KURULACAKTIR

Üretim pazarlama konusunda sıkıntı yaşayan işletmelere yönelik işletme polikliniği kuracaklarını vurgulayan Çelik, “Üretim pazarlama, satış ve finansınızın kaynak sıkıntısı olan işletmelere analiz yaparak eksik noktalarını ve sorunların tespit çalışmaları yapacak ve çözüm reçeteleri hazırlanacak bir işletme polikliniği kurulacaktır.”dedi.

İŞLETMELER İÇİN DESTEK BİRİMİ KURULACAKTIR

İşletmelerin yaşadığı bürokratik, siyasi sorunlarının çözümü için destek birimi kurulacağını anlatan Çelik, “İşletmelerimizin gerek yerel yönetimlerle gerek bürokratik gerekse siyasi konularda çıkmaza geldiğinde tüm sorunların çözüme kavuşturulması için hizmet veren destek birimini oluşturacağız.”diye konuştu.

PROJE ÜRETİM MERKEZİ İLE DAHA AKTİF BİR YATIRIM

Tarımsal alanda, sanayi alanında ve kobilerin faydalanabileceği proje üretim merkezi kuracaklarını belirten Çelik,  “Şehre yapılacak yatırımların doğru yer ve zaman noktasında yapılacak tercihler konusunda daha aktif ve yapıcı bir rol üstleneceğiz.”şeklinde konuştu.

STK’LARIN DA İÇİNDE OLACAĞI BAĞIMSIZ BİR BİNA İNŞA EDECEĞİZ

TSO olarak diğer STK’ların da içerisinde yer alacağı bağımsız bir bina inşa edeceklerini söyleyen Çelik, “Yozgat’ın ticaretine ve ekonomisine yön verem diğer STK’ları da içinde barındıracak kapasitede, içerisinde toplantı salonlarının, cep toplantı salonları ve bir çok sosyal donatının yer aldığı kampus yerleşimini ilimize kazandıracağız.”ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Köse, eski İl Başkanı Avşar’ı makamında ağırladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geçmişte AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı döneminde İl Başkanı olarak görev yapan Zekeriya Avşar’ı...
Başkan Ekinci: Vatandaşlarımızın fikir ve görüşlerini önemsiyoruz
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçe halkının fikir ve görüşlerini önemsediklerini belirterek, belediye olarak yapılan çalışmaları da vatandaşların istek...
Bulut: Bilirkişilik yenileme eğitim süresi 2021 yılı sonuna uzatıldı
Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Kovid-19 salgını sebebiyle 2018  yılında  sicil  ve    listeye    kaydedilen...
Başkan Irgatoğlu: Öğretmenlik kutsal bir meslektir
Milliyetçi, Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, öğretmenliğin hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan...
Sürmeli Gaz işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor
Sürmeligaz İşletme Müdürlüğü, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında doğal gaz işlemlerinin ev ortamında internet üzerinden gerçekleştiriyor.
Vali Polat: Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanlarıdır
Yozgat Valisi Ziya Polat, öğretmenlerin toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanları olduğunu söyledi.
Başkan Metin: Üretimin artırılması için girdi maliyetleri düşürülmeli
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Yozgat’ın tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, bölgede daha fazla...
Yozgat’ta, TKDK ile Yeni Tesisler Hayata Geçiyor
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun sağladığı desteklerle nohut, mercimek ve...
Şerefli: Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun
Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitim çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek ve öğretmenlerin...
Milletvekili Başer’den Öğretmenler Günü mesajı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında başta Yozgat’ta...
Sorgun’da dere ıslah çalışmaları devam ediyor
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, ilçenin içerisinden geçen dere yatakları ıslah çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Başkan Köse, Öğretmenlerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
Başkan Dursun, öğretmenlerin gününü kutladı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
Jandarma’dan tarihi eser operasyonu
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Merkez Çalatlı Köyü Mevkiinde gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda 4 şüphelinin üzerinde 65 parça tarihi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ