$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Şerefli: Ülkemizdeki demokratik kazanımları önemsiyor ve destekliyoruz

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Türkiye’de demokratik kazanımları önemsediklerini belirterek, bu kazanımların artarak devam etmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Şerefli: Ülkemizdeki demokratik kazanımları önemsiyor ve destekliyoruz
  • 23.09.2017
  • 452 kez okundu

 

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Türkiye’de demokratik kazanımları önemsediklerini belirterek, bu kazanımların artarak devam etmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, İlçe Sendika temsilcileri ile düzenledikleri toplantıda bir araya geldi.

Eğitim Bir Sen’in Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sendikası olduğunu vurgulayan Şerefli, “Biz Memur Sen ve Eğitim Bir Sen olarak büyük bir aileyiz.  Sendikamızda zaman zaman bu tür toplantılar düzenleyerek, temsilcilerimizle üyelerimizle bir araya geliyor fikir alışverişinde bulunuyoruz. Demokrasilerde talep ve beklentileri en kolay şekilde gerçekleştirmenin yolu toplumda kamuoyu oluşturmaktır. Tenkit değil teklif, sorun değil çözüm odaklı girişimleriyle kazanımların da önünü açtı. Sendikamız,  mazlumun ve mağdurun sesi, özgürlük ve özgür sendikacılığın adresi olmuştur. Kurumlardaki muhataplarımız, üyelerimizin sorunlarını en iyi bilen kurum temsilcilerimizdir. Hep birlikte eğitim kalitesinin artırılması, eğitim camiamızın istek ve taleplerinin karşılanması noktasında sendikamız aktif rol oynamıştır. Bu yönde dün olduğu gibi bundan sonrada aynı azimle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

Bugüne kadar elde edilen haklarda sendikal örgütlenmelerin büyük katkısı olduğunu vurgulayan Şerefli, “Türkiye’de demokratik kazanımları önemsiyoruz. Darbe dönemleri demokrasi sekteye uğratmak ve ülkeyi bataklığa sürüklemek için yapılmaktadır. Bu gibi dönemleri bir daha yaşamamak için uyanık olmamız gerekir. 15 Temmuz’ların bir daha yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapmamız, iç ve dış güçlere işbirlikçilerine karşı,  birlikte daha güçlü karşı koyabilmek için birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekir. Ayrıca yanı başımızda Irak ve Suriye’de ülkemiz üzerine oynanan ve oynanmak istenen oyunlara karşı da çok uyanık olmalıyız. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin yapmayı planladığı bağımsızlık referandumu, ülkemiz açısından son derece tehlikeli ve kabul edilir bir tarafı yoktur.  Peşmerge başı Barzani’nin referandum çıkışı ve hayali hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Kerkük Türktür ebediyen Türk kalacaktır. Bu konuda devlet büyüklerimiz, iktidarı, muhalefeti, 80 Milyon tek vücut olup, ülkemiz üzerinde oynanmak isteyen bu oyunu dün olduğu gibi bundan sonra da yine bozacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından,Yozgat’ta  ikamet eden  kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Esertürk sürücüleri sis ve buzlanmaya uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları...
Milletvekili Sedef, Yerköy’de ziyaretlerde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, İlçe ziyaretleri kapsamında Yerköy’de oda başkanları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Coşgun’dan Vali Polat’a teşekkür
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Pandemi sürecinde esnaflara yönelik maddi manevi destekte bulunarak devletin şefkat elini kendilerine...
Sorgun Belediye personeline yüzde 50 indim
Sorgun Belediye Başkanlığı ile Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü arasında yapılan protokol gereği belediye personellerine yönelik yüzde 50 indirim anlaşması yapıldı.
Tanışman sobalı evlerde oturan vatandaşları uyardı
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, sobalı evlerde oturan vatandaşların gece yatarken sobaya odun veya kömür gibi yakacak atmalarının son...
Alkan’dan Başkan Ekinci’ye ziyaret
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ