$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Saygı ve Çakır, SYD Vakfı temsilci üyesi oldu

 Yozgat Merkez’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları  kendi aralarından, SYD Vakfı’nın 2019  yılı faaliyet döneminde görev yapacak temsilci iki üyeyi seçimle belirledi.

Saygı ve Çakır, SYD Vakfı temsilci üyesi oldu
  • 27.12.2018
  • 994 kez okundu

 

Yozgat Merkez’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları  kendi aralarından, SYD Vakfı’nın 2019  yılı faaliyet döneminde görev yapacak temsilci iki üyeyi seçimle belirledi. Buna göre Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Temsilcisi M.Ali Çakır ve  Türkiye Yardımsevenler Derneği Yozgat Şube Başkanı Aynur Saygı en fazla oy alan iki temsilci üye olarak seçildi.

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinesiyle,  Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın amaçları doğrultusunda faaliyet gösteren 29 sivil toplum kuruluşuna çağrı yapıldı.  Toplantıya katılan 24 dernek ve 5 vakıf olmak üzere  toplam 29 sivil toplum kuruluşu temsilcisinden 15 kişi katıldı. Yapılan gizli oylama sonunda Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı temsilcisi M.Ali Çakır ve  Türkiye Yardımsevenler Derneği Yozgat Şube Başkanı Aynur Saygı en fazla oy alan iki temsilci üye olarak seçildiler. Yozgat İnfak Derneği başkanı Ömer Yağmur ile Yozgat İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şahin Çarkçı ise yedek üye olarak seçildi.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu konuya ilişkin şunları ifade etti: “ Bilindiği üzere, İl ve ilçelerde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ondört üyesi bulunmakta ,bu on dört üyenin  iki üyesi sivil toplum temsilcilerinden oluşmaktadır. İlimiz merkez ilçe SYD Vakfı’nın 2019 yılı faaliyet döneminde sivil toplum kuruluşlarını temsilen iki üyeyi seçimle belirledik.”

ReklamReklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ