$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Milletvekili Soysal’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, dünyanın bazı bölgelerinde yaşanan en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşandığını belirterek buna batılı ülkelerin seyirci kaldığını Türkiye’nin ise her zaman gerekli tepkiyi verdiğini söyledi.

Milletvekili Soysal’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
  • 10.12.2017
  • 455 kez okundu

 

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, dünyanın bazı bölgelerinde yaşanan  en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşandığını belirterek buna batılı ülkelerin seyirci kaldığını  Türkiye’nin ise her zaman gerekli tepkiyi verdiğini söyledi.

Milletvekili Ertuğrul Soysal 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü  dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, özellikle Ortadoğu ülkelerinde yaşanan insan ve hak ihlallerini batılı ülkelerin kulak tıkayarak bu durumu görmezden geldiğini vurguladı.

Yaşanan drama en fazla tepkiyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiğini söyleyen Milletvekili Soysal, “  Temel insan haklarının korunmasına dair birçok uluslararası sözleşmenin kaynağını teşkil eden, insanlık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70. yıldönümünü kutluyoruz.  Ama bakıyoruz maalesef özellikle batılı ülkeler bugün Suriye’de Irak’ta ve pek çok yerde zulme uğrayan insanları görmezden geliyor ve feryatlarına kulaklarını tıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız bugün Müslüman ülkelerin içinde bulunduğunu durumu gerek uluslar arası arenada gerekse ziyaret ettiği ülkelerin platformlarında gündeme getirerek bu acıların biran önce durdurulması yönünde dünyaya adeta ders veriyor. İnsan hakları kavramı, uluslararası sözleşmelerde yer alan ve korunması gerektiği hususunda tüm dünyanın fikir birliğinde olduğu değerler bütünüdür. Etnik kökenine, inancına, dünya görüşüne ve cinsiyetine bakılmaksızın, insanın sadece insan olduğu için sahip olduğu bu değerler ihlal edilemez, dokunulamaz, devredilemez ve gasp edilemez niteliktedir. İnsan hakları, bütün bir insanlığı ilgilendirdiği için evrensellik taşımaktadır.”ifadelerini kullandı.

1996 yılı, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında bölücü  terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından, boynundan ve kolundan yaralanarak  bir süre...
Vali Polat, 1923 doğumlu Cumhuriyet çınarlarını unutmadı
Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizle yaşıt 1923 doğumlu nine ve dedeleri evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, gönüllerini aldı.
Sarıkaya’da kaldırım yenileme çalışmalarına başlandı
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede Nevzat Şener Bulvarı güzergahında yer alan kaldırımlarda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.  
Bilal Şahin: En büyük yatırım insana olan yatırımdır
Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ