$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Milletvekili Başer: Yozgat’a yapılacak her hizmetin takipçisiyiz

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’ın yatırım, hizmet ve destek almaya başladığını belirterek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarını söyledi.

Milletvekili Başer: Yozgat’a yapılacak her hizmetin takipçisiyiz
  • 13.11.2019
  • 2.126 kez okundu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’ın yatırım, hizmet ve destek almaya başladığını belirterek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarını söyledi.

Milletvekili Başer, geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile gerçekleştirilen ‘İl Değerlendirme Toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Başer,  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un katılımı ile gerçekleştirilen İl Değerlendirme Toplantısı’nda Yozgat’a yaklaşık 500 milyon TL tutarında kaynak ve ödenek sağlandığını belirtti.

Başer, Yozgat’ın gelişimi ve kalkınmasına yönelik projelerin görüşüldüğü toplantıda belediyelerin yaşadığı kaynak ve ödenek sorunlarının çözüme kavuştuğunu kaydetti. Toplantı da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uhdesinde bulunan hizmet alanlarına ilişkin projelerin ele alındığına değinen Milletvekili Başer, çevresel ve şehirsel projeler üzerinde durulduğunu ifade etti.

Merkez ve ilçe belediyelerin yanı sıra belde belediyelerin de toplantıda kaynak, hibe ve ödeneklerden pay aldığına dikkat çeken Milletvekili Başer, çevre ve şehircilikle ilgili, alt yapı, üst yapı, kentsel dönüşüm başta olmak üzere millet bahçelerinin kurulacağını belirtti.

BELEDİYE PROJELERİNE BÜYÜK DESTEK

Çevresel ve şehirsel alanlarındaki projelerine yönelik bakanlığın önemli destek sağlayacağını söyleyen Milletvekili Başer, Çapanoğlu Büyük Camii çevre düzenlemesi projesinin 20 milyon TL’lik bedelinin 10 milyon TL’sini Bakanlığın karşılayacağını, 10 milyon TL’sinin de kredi kullanımı ile karşılanacağını açıkladı.

Yozgat Belediyesi’nin enerji giderlerinin fazla olduğunun altını çizen Başer, Güneş Enerji Sistemi ile bu giderin aşağıya çekilmesinin planlandığını vurguladı. Milletvekili Başer, GES için 80 milyon TL civarında 5 yıl ödemesiz, 30 yıl vadeli Dünya Bankası’ndan kredi sağlanacağını bildirdi. Başer, Yozgat Belediyesi’nin yaşadığı su kayıp kaçağının önüne geçmek ve Asbestli  borularının değişimi için de alt yapı hizmetleri alanında 70 milyon TL’lik kaynak sağlandığını ifade etti.

Yozgat’a kurulacak Millet Bahçesi’nin de Menekşe Evleri’nin bulunduğu alana yapılacağını kaydeden Başer, Menekşe Evleri’nin TMO’nun bulunduğu alana taşınacağını ve buraya 160 konut  ve 50 milyon TL civarında kaynak aktarılacağını vurguladı.

İLÇELERDE PAYINI ALDI

Milletvekili Başer, hayvan pazarı ve hayvan hastanesi projelerine bakanlığın 2 milyon hibe, 5 milyon kredi olmak üzere 7 milyon TL ile destek vereceğini belirtti.

Aydıncık ilçesine 106 adet sosyal konut projesine başlanacağını ifade eden Başer, “Çekerek’te millet bahçesi inşaatına önümüzdeki yıl başlanacak. Sorgun, Boğazlıyan ve Çandır ilçelerimizin millet bahçesi ve çevre düzenlemelerine başlanacak. Çekerek’te doğayı ve balıkçılığı olumsuz etkileyen baraja deşarj edilen atık suların önüne geçmek için 25 milyon TL bedelli atıksu arıtma tesisi yapılacak. Kadışehri’nde kanalizasyon altyapısı yenilenecek. Saraykent’te inşaatı devam eden termal tesisin tamamlanması için belediyeye hibe ve kerdi desteği sağlanacak” dedi.

HER İŞİN TAKİPÇİSİYİZ

Milletvekili Başer, AK Parti iktidarı ile Yozgat’ın da büyük hizmetlere kavuştuğunu ve bundan sonra da hizmet almaya devam edeceğini belirteni Başer, iktidarları döneminde Yozgat’ın yatırım, hizmet ve destek almaya başladığına değinerek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarının altını çizdi.

 

ReklamReklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ