$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Milletvekili Başer: Bütün projeleri takip ediyor ve destekliyoruz

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan projelere büyük önem verdiklerini belirterek, bu anlamda gerek müteşebbislerin gerekse kurumlar tarafından hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi.

Milletvekili Başer: Bütün projeleri takip ediyor ve destekliyoruz
  • 02.02.2018
  • 515 kez okundu

 

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan projelere büyük önem verdiklerini belirterek, bu anlamda gerek müteşebbislerin gerekse kurumlar tarafından hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi.

Meclis çalışma saatleri dışında sürekli Yozgat’a gelerek vatandaşlarla bir arada olan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer,  beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Ali Açıkgöz ile birlikte Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliğini ziyaret ederek Birlik Başkanı Nevzat Yıldırım’la hayvancılığın gelişmesine yönelik atılacak adımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Başer’e teşekkür eden Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nevzat Yıldırım, hazırladıkları “Akkaraman ve Kıl Keçisi Islahı Projesi”nin Milletvekili Yusuf Başer’in büyük çaba ve gayretleri ile bakanlık tarafından kabul edildiğini söyledi.

YOZGAT YAKIN BİR ZAMANDA TARIM VE HAYVANCILIKTA ÖNEMLİ BİR KONUMA GELECEK

Milletvekili Başer, Yozgat’ın konumu itibari ile tarım ve hayvancılıkta önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, AK Parti iktidarlarının her zaman tarım ve hayvancılığa önem verip üreticilere büyük destekler sağladığını vurguladı. TKDK hibe destekleri ile çiftçi ve üreticilerin Avrupa standartlarında modern tesislerde hayvancılık üretimi yaptığını söyleyen Başer, yakın bir gelecekte Yozgat’ın tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir konuma geleceğini ifade etti.

Tarım ve hayvancılığın gelişimine yönelik hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve gereken hür türlü desteği verdiklerini dile getiren Başer, “Damızlık koyun keçi yetiştiriciler birliğimiz daha önce hazırladıkları 3 akkaraman bir kıl keçisi ıslahı projesi bakanlığımız tarafından kabul edildi. İnşallah bu proje ile hem hayvan ıslahı gerçekleşecek, hem de üreticimiz desteklerden daha fazla yararlanmış olacak. Bu birliğimiz, 2 proje daha hazırladı inşallah bu projelerinde kabul edilmesiyle daha fazla üreticimiz desteklenmiş olacak.” dedi.

YOZGAT’TA 300 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞI BULUNMAKTADIR

Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Yıldırım da, Milletvekili Başer’in kendilerine büyük destek sağladığını, hazırladıkları projeleri yakından takip ettiğini belirterek katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İl genelinde 300 bin civarında küçükbaş hayvan bulunduğunu ifade eden yıldırım, “Birlik olarak ilimizdeki bu hayvanların ıslahını yapıp üreticimizin daha fazla verim almasını, daha fazla gelir elde etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Yıldırım, akkaraman ırkının bölgeye uyumlu ve verimi yüksek olduğunu anlatarak şu bilgileri verdi: “Bizim şuanda 4 projemiz kabul edildi. Bu projede 25 bin 200 küçükbaş bulunuyor. Bakanlık her koyun için 25 lira destek verirken, bu projede yer alan elit sürü için koyun başına 140 lira, taban sürü için ise koyun başına 70 lira destek sağlıyor. Yine proje içinde bulunan her koç için ise 200 lira destek veriyor.” Hazırladıkları 2 projenin de kabul edilmesiyle daha fazla üreticinin bu desteklerden yararlanacağını vurgulayan Yıldırım, “Ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi gerekiyor. Verilen bu desteklerle üreticilerimizi hayvancılığa yönlendiriyor. Bu konuda bize büyük katkı sağlayan başta Milletvekilimiz Yusuf Başer ve diğer milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

 

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ