$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Meslek Lisesi Öğrencilerine ”Geleceğim Mesleğim” Konferansı düzenlendi

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kalkınma ajanslarının teması ”Mesleki ve Teknik Eğitim” olarak belirlenmesi sebebiyle;  Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Oran Kalkınma Ajansı işbirliği ile Meslek Lisesi Öğrencilerine yönelik  ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans düzenlendi.

Meslek Lisesi Öğrencilerine ”Geleceğim Mesleğim” Konferansı düzenlendi
  • 04.12.2019
  • 900 kez okundu

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kalkınma ajanslarının teması ”Mesleki ve Teknik Eğitim” olarak belirlenmesi sebebiyle;  Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Oran Kalkınma Ajansı işbirliği ile Meslek Lisesi Öğrencilerine yönelik  ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans düzenlendi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen konferansa; İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İşkur İl Müdürü Taner Yıldız, ORAN Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen ve meslek lisesi öğrencileri katılırken konuşmacı olarak Eğitmen ve Yazar Ahmet Şerif İzgören,katıldı.

Programın açılış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, herkesin baskın yeteneklerinin olduğunu vurgulayarak, bu yetenekler doğrultusunda kişilerin mutlu ve umutlu olması için gerekli eğitim alt yapısını ve planlamasını oluşturmanın kendilerinin sorumluluğunda olduğunu söyledi.

Yazıcı, “Bizler fıtratımıza nakşedilen bu baskın yetenekleri keşfedip geliştirirsek aynı zamanda bu doğrultuda yeteneklerimize uygun mesleği yaparsak başarı kaçınılmaz olacaktır. Yaşamın her alanında meslek lisesi öğrencilerimize ihtiyaç duyulmaktadır. Geleceğin sektörleri meslek lisesi öğrencilerimizin omuzlarında yükselecektir.”dedi.

Meslek liselerini laik olduğu yere taşıma noktasında ivmeli bir şekilde gayret gösterdiklerini ifade eden Yazıcı, kalkınmanın temelinin meslek sahibi ve alanında uzmanlaşmış insanlar tarafından oluşacağını ve Mesleki ve Teknik Eğitimin önemini vurguladı.

Konuşmanın ardından Meslek Lisesi Mezunu olup başarı hikayeleri ve sektördeki deneyimlerini öğrencilerle paylaşmak üzere ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat İl  Koordinatörü Timur Yıldız Moderatörlüğünde,  İş-Kur İl Müdürü Taner Yıldız, Garanti Kompozit Genel Müdürü Hüseyin Yazar, Yozgat Şehir Hastanesi Teknik Hizmetler Proje Müdürü Doğan Tekin ve Milli Eğitim  Şube Müdürü Adem Öztürk  tarafından Meslek Liselerinin önemi konulu panel düzenlendi.

Panelin ardından konuşmacı olarak öğrencilerle bir araya gelen  eğitmen yazar Ahmet Şerif İzgören ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans verdi.

Konferansta özgüven ,başarının sırları, hedef belirleme, kendini geliştirme,üretimin önemi  ve kişiye uygun doğru mesleği seçme konularına değinen İzgören dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Konferans sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı,  günün anısına İzgören’e ve panelistlere hediye takdiminde bulundu.

 

ReklamReklam
Sedef: Her zaman işçilerimizin yanındayız
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, özel işletmelerin şehrin ekonomisi ve istihdamına katkısının büyük olduğunu belirterek, her zaman...
Başer, Kar kış demeden ilçe ziyaretlerini sürdürüyor
Her fırsatta meclisten arta kalan zamanlarını memleketi Yozgat’ta geçiren Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer,...
Başkan Yalçın istişareye önem veriyor
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, esnaf ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve isteklerini dinliyor, fikir alışverişinde bulunuyor.
Hasta ve hasta yakınlarına moral verdiler
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Akkurt, beraberinde Başhekim yardımcıları ve hastane yönetimi ile birlikte hastanede tedavi gören hasta...
Başkan Köse, kar temizleme çalışması yapan işçileri ziyaret etti
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gece geç saatlerde kar temizleme çalışmasını sürdüren belediye temizlik işçilerini ziyaret ederek ikramlarda bulundu.
TSO Başkan ve üyeleri Aydın Fuarına katıldı
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik ve bazı yönetim kurulu üyesi,  Kobi Fuarcılık tarafından bu yıl 10 uncusu...
“Toprak Dede” anısına fidan dikildi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özel bir kolejin bahçesinde düzenlenen programda, fidanlar İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul idarecileri,...
Jandarma ekipleri cezaevi firarisini varil içerisinde yakaladı
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ankara'da hırsızlık suçundan 12 yıl hapis cezası bulunan ve kaldığı Ayaş Açık Cezaevi'nden firar eden...
Yozgat Belediyesinde Tapu işlemleri de artık yapılabilecek
Yozgat Belediyesi ve Tapu Kadastro Müdürlüğü tarafından imzalanan yeni protokolle, tapuda yapılan birçok hizmetin belediyede de elektronik ortamda yapılacağı ve...
Sorgun Belediyesi yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı
Sorgun Belediyesi, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları ve kuşlar için karla kaplı kırsal alana yiyecek bıraktı.
Bozok Üniversitesi Aşçılık Programı öğrencilerinden büyük  başarı
Bozok üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Aşçılık Programı öğrencileri, Antalya’da gerçekleştirilen ‘3. Gelenekten Geleceğe Mutfak Yarışması’nda da dereceye girdi.
Başer: TKDK, Yozgat’a 332 projeye 151 Milyon TL hibe destek verdi
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)nın kurulduğu...
Bölükbaşı Halı Saha Tesislerinden çocuklara karne hediyesi
Yozgat’ta uzun yıllar Bölükbaşı Halı Saha Tesisleri olarak faaliyetini sürdüren işletme sahibi Ertuğrul Bölükbaşı, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere karne...
Sorgun Belediyesi, evde sağlık ve bakım hizmetlerine devam ediyor
Sorgun Belediyesi, Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine...
Başkan Köse: Ekiplerimiz kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kar yağışıyla birlikte Belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

escort istanbul