$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Meslek Lisesi Öğrencilerine ”Geleceğim Mesleğim” Konferansı düzenlendi

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kalkınma ajanslarının teması ”Mesleki ve Teknik Eğitim” olarak belirlenmesi sebebiyle;  Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Oran Kalkınma Ajansı işbirliği ile Meslek Lisesi Öğrencilerine yönelik  ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans düzenlendi.

Meslek Lisesi Öğrencilerine ”Geleceğim Mesleğim” Konferansı düzenlendi
  • 04.12.2019
  • 1.149 kez okundu

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kalkınma ajanslarının teması ”Mesleki ve Teknik Eğitim” olarak belirlenmesi sebebiyle;  Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Oran Kalkınma Ajansı işbirliği ile Meslek Lisesi Öğrencilerine yönelik  ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans düzenlendi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen konferansa; İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İşkur İl Müdürü Taner Yıldız, ORAN Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen ve meslek lisesi öğrencileri katılırken konuşmacı olarak Eğitmen ve Yazar Ahmet Şerif İzgören,katıldı.

Programın açılış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, herkesin baskın yeteneklerinin olduğunu vurgulayarak, bu yetenekler doğrultusunda kişilerin mutlu ve umutlu olması için gerekli eğitim alt yapısını ve planlamasını oluşturmanın kendilerinin sorumluluğunda olduğunu söyledi.

Yazıcı, “Bizler fıtratımıza nakşedilen bu baskın yetenekleri keşfedip geliştirirsek aynı zamanda bu doğrultuda yeteneklerimize uygun mesleği yaparsak başarı kaçınılmaz olacaktır. Yaşamın her alanında meslek lisesi öğrencilerimize ihtiyaç duyulmaktadır. Geleceğin sektörleri meslek lisesi öğrencilerimizin omuzlarında yükselecektir.”dedi.

Meslek liselerini laik olduğu yere taşıma noktasında ivmeli bir şekilde gayret gösterdiklerini ifade eden Yazıcı, kalkınmanın temelinin meslek sahibi ve alanında uzmanlaşmış insanlar tarafından oluşacağını ve Mesleki ve Teknik Eğitimin önemini vurguladı.

Konuşmanın ardından Meslek Lisesi Mezunu olup başarı hikayeleri ve sektördeki deneyimlerini öğrencilerle paylaşmak üzere ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat İl  Koordinatörü Timur Yıldız Moderatörlüğünde,  İş-Kur İl Müdürü Taner Yıldız, Garanti Kompozit Genel Müdürü Hüseyin Yazar, Yozgat Şehir Hastanesi Teknik Hizmetler Proje Müdürü Doğan Tekin ve Milli Eğitim  Şube Müdürü Adem Öztürk  tarafından Meslek Liselerinin önemi konulu panel düzenlendi.

Panelin ardından konuşmacı olarak öğrencilerle bir araya gelen  eğitmen yazar Ahmet Şerif İzgören ”Geleceğim Mesleğim” Konulu Konferans verdi.

Konferansta özgüven ,başarının sırları, hedef belirleme, kendini geliştirme,üretimin önemi  ve kişiye uygun doğru mesleği seçme konularına değinen İzgören dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Konferans sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı,  günün anısına İzgören’e ve panelistlere hediye takdiminde bulundu.

 

Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ