$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Mali Müşavirlere SGK ve Muhtasar Birleştirmesi semineri

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından il genelindeki mali müşavirlere yönelik SGK ve Muhtasar Birleştirme konulu seminer düzenlendi.

Mali Müşavirlere SGK ve Muhtasar Birleştirmesi semineri
  • 06.12.2017
  • 498 kez okundu

 

 

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından il genelindeki mali müşavirlere yönelik SGK ve Muhtasar Birleştirme konulu seminer düzenlendi.

Yozgat Belediyesi Kentpark Gençlik Merkezi Konferans  salonun da gerçekleştirilen seminerde Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, yaptığı konuşmada  SGK ve Muhtasar Birleştirmenin ilk olarak 01.06.2017 tarihinden itibaren pilot  bölge seçilen  Kırşehir’de uygulanmaya başlandığını,   01.01.2018 tarihinden itibaren ise Türkiye genelinde uygulanacağını söyledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Kırşehir SMMMO Başkanı Özgür Albayrak’ta, katılımcılara kanun ve uygulamanın nasıl olacağını anlattı.

Albayrak, “Uygulamanın başlayacağı 01.01.2018 tarihine kadar aylık, 3 aylık Muhtasar Beyanname ve aylık SGK bildirgeleri mevcut hali ile verilmeye devam edilecektir. İşçi çalıştıran mükellefler 3 aylık muhtasar ve prim hizmet beyannamesi   veremeyecekler  Bu Tebliğin yürürlüğe  girdiği tarihe kadar muhtasar beyannamelerini üçer aylık dönemler halinde veren ve işçi çalıştıran mükellefler, 193 sayılı Kanunun 98, 98/A ve 99 uncu maddelerine istinaden, çalıştırdıkları hizmet erbabının sigorta primleri ve kazançları toplamı ile prim ödeme gün sayılarının bildirilmesine ilişkin olarak verecekleri Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini aylık dönemler halinde beyan etme zorunluluğu getirilmiştir.”dedi.

ÇALIŞANI OLMAYAN MÜKELLEFLER MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİNİ  3 AYLIK VERMEYE DEVAM EDECEKLER

Çalışanı olmayan mükellefler muhtasar ve prim hizmet beyannamesini  3 aylık vermeye devam edeceklerini söyleyen Albayrak, “ Muhtasar beyannamelerini  üçer aylık dönemler halinde vermekle birlikte yanında işçi çalıştırmayan mükellefler ise yaptıkları ödemeleri veya tahakkuk ettirdikleri karlar ve iratlar ile bunlardan kestikleri vergileri Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile önceden olduğu gibi üçer aylık  dönemler halinde Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarının 23 üncü günü akşamına kadar vermeye devam edeceklerdir. 340 seri nolu VUK genel tebliğinde belirtilen Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesini  Elektronik Beyanname Aracılık Sözleşmesi ile müşterilerinin beyanname ve bildirimlerini gönderdikleri şifre ile Birleştirilen Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannameleri’ni uygulamanın başlayacağı 01.01.2018 tarihinden itibaren GİB web sayfasından e- beyanname bölümünden göndermeye devam edecekler.”diye konuştu.

1996 yılı, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında bölücü  terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından, boynundan ve kolundan yaralanarak  bir süre...
Vali Polat, 1923 doğumlu Cumhuriyet çınarlarını unutmadı
Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizle yaşıt 1923 doğumlu nine ve dedeleri evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, gönüllerini aldı.
Sarıkaya’da kaldırım yenileme çalışmalarına başlandı
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede Nevzat Şener Bulvarı güzergahında yer alan kaldırımlarda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.  
Bilal Şahin: En büyük yatırım insana olan yatırımdır
Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ