$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Kayseri Şekerde çiftçilere pancar paraları ödenmeye başladı

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikaları ile sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerinin 2018-2019 kampanya dönemindeki üretmiş oldukları pancar bedellerinin 25 Aralık 2018  Salı gününden  itibaren ödenmeye başlandığını söyledi.

Kayseri Şekerde çiftçilere pancar paraları ödenmeye başladı
  • 25.12.2018
  • 660 kez okundu

 

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikaları ile sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerinin 2018-2019 kampanya dönemindeki üretmiş oldukları pancar bedellerinin 25 Aralık 2018  Salı gününden  itibaren ödenmeye başlandığını söyledi.

Kayseri Şeker 16.ncı Çiftçi Meclis toplantısı Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerindeki 12 bölgeden 250 çiftçi temsilcisinin  katılımıyla Kayseri Şeker Fabrikası 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda yapıldı.

Çiftçi Meclisinde, Kayseri Şeker Fabrikası ile  Kayseri Pancar Kooperatifinin yönetim ve denetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası  Genel Müdürü, Genel Müdür yardımcıları, Birim müdürleri,12 Bölge Müdürleri, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve diğer yetkililer de hazır  bulundular.Çiftçi Meclisine katılan çiftçiler öncelikle  söz alarak bölgelerindeki çiftçilerin talep ve önerilerini bildirdiler.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, burada yaptığı konuşmada; 2018-2019 Yılı Şeker Pancarı  Kampanya Döneminde Kayseri Şeker Fabrikasında 90 gün, Boğazlıyan Şeker Fabrikasında 86  gün, Turhal Şeker Fabrikasında 82 gün olmak üzere  başarılı bir kampanya dönemi gerçekleştirildiğini belirterek emeği geçen katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

KAMPANYA DÖNEMİNDE 424 BİN TON ŞEKER ÜRETİLDİ

Kampanya süresi içerisinde üç fabrikada toplamda 2 Milyon 962 bin ton pancar işlemek suretiyle 424 bin ton şeker üretildiğini vurgulayan Başkan Akay, “2018-2019 kampanya dönemini verimlilik yılı ilan etmiştik. Kampanya dönemimizde beklediğimiz verimlilik ve randımanda rekor sağlanırken, başlatmış olduğumuz randevulu söküm ve tesellüm uygulaması da başarılı bir şekilde uygulandı. Boğazlıyan ve Kayseri şeker fabrikalarına sevk edilen pancarların yüklenmesinde Maus uygulaması Geçen sene yüzde 50 seviyelerindeydi bu sene  yüzde 60 seviyelerine yükseldi.”  dedi.

Pancar üreticisi çiftçilerin çok zor şartlarda geçim mücadelesi veren insanlar olduğunu vurgulayan Akay, “ Çiftçilerimiz bu parayı  zor şartlarda kazanıyorlar. Bizim de çiftçilerimize bir sözümüz vardı ‘Alın terinizin karşılığını alın teriniz kurumadan ödeme gayreti içerisinde olacağız’ diye. Şimdi sözümüzü yerine getirmek gayreti içerisindeyiz.  Bu ödemeler, Kayseri Şeker’in aynı zamanda hangi noktaya geldiği gösteriyor. Güçlü bir Kayseri Şeker’in neler başaracağını gösteriyor. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da  biz bu anlayış, ciddiyet, disiplin ve birlik beraberlik içerisinde işimizi sürdürdükten sonra bunların hepsi başarılacak işlerdir. Tabi öncelikle Cenab-ı Allah’a şükrediyorum, bu konuda yüzümüzü kara çıkartmadığı için. Öte yandan Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarına kampanya döneminde  teslim edilen   2 Milyon  331 Bin ton pancar  bedeli 672 Milyon TL olup pancar tohumları toprakla buluştuktan fabrikaya teslim edilinceye kadar geçen süre içerisinde; gübre avansı, Tohum Avansı, Çapa Avansı, Sulama Avansı, Ramazan Bayramı avansı, Kurban Bayramı Avansı, Söküm Avansı, Mazot avansı, Ekim ve ilaç avansı adı altında düzenli ve gününde yapılan ödemelerle pancar bedellerinin yüzde 65’lik kısmının önceden ödendi ve geri kalan kısmı olan 233 Milyon TL’ nin ise 25 Aralık tarihinden itibaren 3 gün içerisinde tamamı ödenecektir.”diye konuştu.

 

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren  İnfak Derneği, Somali’de yaklaşık 10 Bin aileye kurban dağıtımı gerçekleştirdi
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Market ve kasaplarda kurban etini kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat’ta Kurban Bayramı‘nın 1. Gününden itibaren market ve kasaplar, kurban etlerini kıyma olarak çektirmek ve sucuk yaptırmak isteyenlerin akınına uğruyor.
Yozgat’ta trafik kazasında 1 kişi öldü,4 kişi yaralandı
Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole uçtu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Yozgat ESOB Başkanı Altın’ın mutlu günü
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, hayatta en mutlu günlerinden birini oğlu Burak Altın’ın düğün töreninde yaşadı.
Bir hafta sonra düğünleri olacaktı
Yozgat’ta bir hafta sonra düğünleri yapılacak olan Uzman Çavuş  Hacı Y. (30), yakın zamanda nikahlandığı  öğretmen Aysel Y.'yi (29) tabancayla ateş ederek öldürüp,...
Yılmaz ve Kaya ailelerinin mutlu günü
DEVA Partisi Yozgat İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz’ın kızı, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı ve Hak İş İl Başkanı...
Muhteşem Sünnet Düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı
AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcısı Suat Tinel ve Seda Tinel çiftinin biricik oğlu Mert Talha Tinel, muhteşem bir sünnet...
Demirer, Partilileri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde  partilileri ile bir araya geldi.
Muhtarlardan Başkan’a teşekkür plaketi
Yerköy’e bağlı bazı köy muhtarları köylerinde yapılan çalışmalara destek olduğu için Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.
Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya geldi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya gelerek  sorun ve isteklerini dinledi.
Başhekim Yardımcılığına Dr. Karaarslan atandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine daha önceki yıllarda Yozgat Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapan  M. Akif Karaarslan atandı.
Vatandaşlar 15 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanını doldurdu
Yozgat'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte vatandaşlar Cumhuriyet Meydanını doldurdu.
Hayırseverlikte sınır tanımıyor
Hayırsever işadamı Bilal Şahin, Elazığ İl Müftülüğüne bağlı Yatılı Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrencileri de unutmadı. Hafızlık eğitimini tamamlayan 175...
Otomobil şarampole devrildi: 2 kişi yaralandı
Yozgat'ta sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ile  meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole devrildi, 2 kişi yaralandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ