$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,16 / Satış: 8,19

İlçe ve köy okullarında rehberlik eğitimi verildi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde rehberlik öğretmeni bulunmayan ilçe ve köy okullarında 1000 öğrenci ve 250 öğretmene rehberlik eğitimi verildi.

İlçe ve köy okullarında rehberlik eğitimi verildi
  • 12.12.2019
  • 1.093 kez okundu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde rehberlik öğretmeni bulunmayan ilçe ve köy okullarında 1000 öğrenci ve 250 öğretmene rehberlik eğitimi verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz rehberliğin, bireylerin kendini gerçekleştirme ilkesinden hareketle çalışma bölgesinde bulunan ve rehberlik öğretmeni olmayan Merkez, Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri ilçeleri ve bağlı köy okulları da dahil olmak üzere en uzakta bulunan öğrenci, veli ve öğretmenlerimize dokunmak, onlarla bir araya gelmek için eğitim, konferans, seminer planlamaları yapılmaya devam etmektedir.  Bu çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ve ilimizin rehberlik hedefleri ve ihtiyaçları ön planda tutularak yürütülmektedir. 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında yapılan planlamayla ”Rehberlik Hizmetlerinin Tanıtılması”, ”Yetenekler, Mesleki İlgi ve Değerleri Tanıma” ve ”Psikososyal Koruma, Önleme ve Müdahale Hizmetleri” konularında çalışma bölgemizde bulunan ve rehberlik öğretmeni olmayan okullarımızda ki 1000 öğrenci ve 250 öğretmene eğitim verilmiştir.

Yüksek bir motivasyonla yürütülen okul temelli bu eğitimler Yozgat rehberlik ve araştırma merkezinin uzman personelince yıl boyu devam edecektir. Çalışmalarından dolayı ilimiz Rehberlik Araştırma Merkezi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.”

Yozgat’ta  küçük yaştan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin her kademesinde görev alan ve halen MHP  Yozgat Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı...
Milletvekili Başer’den ziyaret turu
Kurban Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, bayram sonrası ziyaretlerde bulundu.
Bayramlaşma Programı düzenlendi
Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ