$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

 Genel sekreterler öğrencilerle buluştu

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterleri, Bozok Üniversitesi’nde “Genel Sekreterler Konuşuyor” adıyla düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Genel sekreterler, panelde öğrencilere hayatları boyunca faydalanabilecekleri bilgiler aktardı.

 Genel sekreterler öğrencilerle buluştu
  • 20.12.2017
  • 484 kez okundu

 

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterleri, Bozok Üniversitesinde “Genel Sekreterler Konuşuyor” adıyla düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Genel sekreterler, panelde öğrencilere hayatları boyunca faydalanabilecekleri bilgiler aktardı.

İl genelindeki Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalar’ın kısa bir süre önce gerçekleştirdikleri müşterek yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar uygulama aşamasında da hayata geçiyor. Bu kararlardan bir tanesi de oda ve borsalarda görev yapan genel sekreterler başta bilgilendirme olmak üzere çalışma ve faaliyetleri, ticari hayat dair hususları, ekonomik yorumları Yozgat genelinde bütün ilgililer ile buluşturmak üzere toplantılar planlandı. Bu kapsamda ilk faaliyet Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen “Genel sekreterler konuşuyor” isimli bir panel ile gerçekleştirildi.

Yozgat Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panele Yozgat ve ilçelerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları genel sekreterleri katıldı. Panelde, Yozgat TSO Genel Sekreteri Ziya Saydam, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği hakkında kısa bir tanıtım yaptıktan sonra, ticaret ve sanayi odalarını tanıtıp her yönü ile ne tür faaliyetler yaptıklarını, ticari hayatta ne tür roller oynadıklarını anlattı. Daha sonra kürsüye gelen Sorgun TSO Genel Sekreteri Sami Erdoğan da reel sektörün yapısı hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra, bu süreçte nasıl başarılı girişimler sergileneceğini örnekler ile anlattı. Boğazlıyan TSO Genel Sekreteri Mustafa Çağrı Kılıç ise girişimcilik desteklerinden bahsetti. Yerköy TSO Genel Sekreteri Ahmet Barış, Organize Sanayi Bölgeleri hakkında detaylı bir sunum yaparken, Şefaatli TSO Genel Sekreteri Yasin Karaca da başarılı girişimcilerden örnekler sundu.

Genel Sekreterlerin sunumunun ardından geçilen soru cevap bölümünde katılımcılardan gelen sorulara cevaplar verildi. Ayrıca Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ziya Saydam, öğrencilerin istedikleri takdirde uygulamalı olarak fabrikaları ziyaret edip, uygulamalı bilgi alabilecekleri organizasyonlara ev sahipliği yapabileceklerini ifade etti. Sorgun TSO Genel Sekreteri Sami Erdoğan da, Sorgun’da turizmden seracılığa pek çok önemli işletmenin ziyareti noktasında her zaman yol gösterici olacaklarını kaydetti. Tüm genel sekreterler öğrencilere her zaman destek olacaklarını dile getirdi.

Programın sonunda Yozgat Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara katılımcılara teşekkür edip, bundan sonraki toplantının borsaların genel sekreterleri ile tertipleneceğini ifade etti.

 

Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ