$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Federasyon Başkanı Yılmaz: Yozgatlı öğrencilerimizin İstanbul’da yurt sorunu olmayacak

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı H . Ahmet Yılmaz, geçen yıl yapımına başlanılan ve bu yıl içerisinde hizmete açılan 150 yatak kapasiteli öğrenci yurdu sayesinde Yozgat’tan İstanbul’a okumaya gelen öğrencilerin yurt sorunu olmayacağını söyledi.

Federasyon Başkanı Yılmaz: Yozgatlı öğrencilerimizin İstanbul’da yurt sorunu olmayacak
  • 26.08.2017
  • 533 kez okundu

 

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı H . Ahmet Yılmaz, geçen yıl yapımına başlanılan ve bu yıl içerisinde hizmete açılan 150 yatak kapasiteli öğrenci yurdu sayesinde Yozgat’tan İstanbul’a okumaya gelen öğrencilerin yurt sorunu olmayacağını söyledi.

Federasyon Başkanı H.Ahmet Yılmaz, Gazetemiz Yeniufuk’u ziyaret ederek gazetemiz sahibi Bekir Çaylak’la federasyonun çalışmaları hakkında sohbet etti.

EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME OLAN YATIRIMDIR

En  büyük yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Dünya ülkeleri hızla değişiyor ve gelişiyor. Çağımız teknoloji ve bilim çağı buna kendini her bakımdan yenileyen ve geliştiren ülkeler ancak ayak uydurabiliyor. Eğitimli, bilinçli, vatanına milletine bağlı nesiller yetiştirdiğimiz takdirde  ülkemiz hak ettiği noktalara daha çabuk ulaşacaktır. Eğitimli toplumlara baktığımızda her bakımdan gelişimini sürdüren bütün sorunları aşmış ülkelerdir. Ülkemizde de bu bakımdan eğitime oldukça fazla önem verilmektedir. Devlet bütçemizden en fazla pay eğitime ayrılmaktadır. Bu bakımdan bizde buna katkı sağlama adına İstanbul’a okumaya gelen Yozgatlı öğrencilerimizin kalacak yer sıkıntısı yaşamamaları adına bu 150 öğrenci kapasiteli Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi’mizi onların himzetine sunduk. Yozgat İl Özel İdaremize ait arsa üzerinde yaptırılan yurdumuzun  inşaatına geçen yıl başlamıştık ve  tamamı Yozgatlı iş adamlarımızın bağışlarıyla yapıldı. Büyük bir hayali gerçeğe çevirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi ki yurdumuzun gerçekleşmesinde başta TBMM Eski Başkanı hemşehrimiz Sayın Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ, Eski Bakanlarımızdan Sayın Lütfullah Kayalar, Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç, belediye başkanımız, milletvekillerimizin İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizin, Meclis üyelerimizin,  il ve ilçe belediye başkanlarımızın ve Yozgatlı hayırsever  işadamlarımızın destekleri sayesinde Yozgatlı öğrencilerimiz barınacakları son derece modern adeta  beş yıldızlı bir otel konforunda öğrenci yurdumuzu hizmete açtık.”dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN SADECE YURT SORUNUYLA DEĞİL EĞİTİM SONRASIYLADA İLGİLENİYORUZ

Öğrencilerin sadece yurt sorunuyla değil eğitim sonrası durumlarıyla da ilgilendiklerini vurgulayan Federasyon Başkanı Yılmaz, “Yozgatlı hemşerilerimiz çocuklarını bizlere getirerek gönül rahatlığıyla emanet edebiliyorlar. Gerek biz gerekse görevlilerimiz bu öğrencilerimizin eğitim sonrası hayata atılmalarında sıkıntı yaşamamaları için staj yapacakları özel yada kamu ile ilgili yerlerle de görüşülerek yaşamlarını idame ettirmelerini istiyoruz. O yüzden şimdiden gerekli altyapı çalışmalarını yaparak onlara sağlıklı bir gelecek hazırlamak istiyoruz.  Şuan kayıtlarımız devam ediyor. Yurdumuza çocuklarını kayıt için getiren hemşehrilerimiz mutlu bir şekilde huzur içinde ayrılıyor. Bizim öğrencilik dönemlerimizde yaşadığımız sıkıntıları Yozgatlı öğrencilerimizin de yaşamasını istemiyoruz.  Ayrıca, bizler sadece yurdumuzda kalan öğrencilerimize değil İstanbul’a okumaya gelen farklı semtlerde kalan öğrencilerimize de elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Çünkü onların sorunu bizim sorunumuzdur.  ”diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi Sahibi Sedat Sefa Yılmaz’ında katıldığı sohbette Sedat Sefa Yılmaz’da Federasyonun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, Başkan Yılmaz’a özellikle Yozgatlı öğrencilere yönelik yurdun hizmete açılmasındaki gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Gazetemiz Sahibi Bekir Çaylak’ta ziyaretlerinden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz’la çok eskilere dayanan dostluklarının olduğunu ve İstanbul’daki çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Çaylak, İstanbul Yozgatlılar Federasyonunun bu çalışmasının diğer federasyonlara da örnek teşkil ettiğini belirterek, her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu ifade etti.

Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ