$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Erdemir’den İl yöneticileri ve STK’lara ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir, beraberinde İl Başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel  ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında il yöneticileri ve STK’ları ziyaret etti.

Erdemir’den İl yöneticileri ve STK’lara ziyaret
  • 28.12.2018
  • 1.089 kez okundu

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir, beraberinde İl Başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel  ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında il yöneticileri ve STK’ları ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde ziyaret turlarını aralıksız sürdürüyor. Valilik, Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’nü, Garnizon Komutanlığını ziyaret ederek aday olma süreci hakkında bilgiler verip, projelerini anlatan Mehmet Erdemir’e Vali Kadir Çakır ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salip Karacabey başarı dileklerini iletti.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir, beraberinde İl Başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel ile birlikte seçim gezilerini sürdürüyor.

VALİ ÇAKIR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir ve beraberindekiler ilk olarak Vali Kadir Çakır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Yerel seçimler öncesinde aday olma süreci ve seçilmesi durumunda yapacakları hakkında kısa bilgiler veren Mehmet Erdemir’e başarılar dileyen Vali Çakır, seçimlerin huzur ve karşılıklı anlayış içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

ÜNİVERSİTENİN TEMELİNİ BİZ ATTIK

MHP Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir daha sonra Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Köksal’ı ziyaret ederek Yozgat ve üniversite eksenli bir sohbet yaptı. 1993 yılında Üniversitenin temellerini kendilerinin attıklarını ve bundan sonraki süreçte de büyüyüp gelişmesi için üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını belirten Erdemir, Üniversitenin Yozgat için önemine dikkat çekti. Erdemir’e çıktığı bu zorlu yolculukta başarılar dileyen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, göreve geldikleri günden bu tarafa yaptıkları çalışmaları anlatıp, Üniversitenin gelişmesi için bundan sonraki süreçte yapılması gerekenleri sıraladı.

MHP Heyeti daha sonra Garnizon Komutanı Albay Bilgehan Yeşilyurt  ve İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu’yu da makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler. Erdemir, belediyenin asli görevleri olan yol, su, kaldırım çalışmalarının eksiksiz yürütüleceğini hatırlatarak, sosyal belediyecilik anlayışını ön plana çıkartıp, üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa projeler üreterek, şehrin ekonomisine ve istihdama katkı sağlayacak çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Erdemir, İl yöneticilerine yaptığı ziyaretlerin ardından STK’ları ziyaret etti. Erdemir, ziyaretlerinde, yapmayı hedefledikleri projeleri hakkında bilgiler verdi. STK’ların Yozgat’ın gelişip kalkınmasındaki rolüne dikkat çeken Erdemir, STK’ların etki altında kalmadan herhangi bir gücün kontrolünde olmamasının gelişim ve kalkınma konusunda şehre çok daha önemli kazançlar getireceğine vurgu yaptı.

Esnaf Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş’ı ziyaret eden Erdemir,  Sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimlerdeki önemine dikkat çekti.

Herhangi bir siyasi güç ve otoriteye hizmet etmeyen, üyelerinin ve halkın menfaati için çalışan STK’ların gelişimde çok büyük rollerinin olacağını vurgulayan  Erdemir’e Başarılar dileyen Esnaf Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş, seçimlerin Yozgat için hayırlara vesile olmasını temenni ederek seçilmeleri halinde yapılmasını düşündükleri ortak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

YOZGAT’IN GELECEĞİ İÇİN ADAYIM

TSO Başkanı Sinan Çelik’i de ziyaret eden Erdemir, Yozgat’ta daha önce belediye başkanlığı yaptıkları dönemde çok büyük güçlüklere rağmen önemli hizmetlere imza attıklarını ifade etti. Aradan geçen süre içerisinde gelişim bakımından önemli adımlar atılmadığını, sosyal belediyecilik konusunda kendi dönemlerine göre geriye gidildiğini kaydeden Erdemir, yeniden seçilmeleri durumunda bu konularda çok hızlı adımlar atmayı planladıklarını ifade etti. Erdemir, TSO’nun şehrin en güçlü sivil toplum örgütü olduğunu, o nedenle de birlikte ortak adımlar atmak için kendilerine iletilecek fikirlere hep açık olacaklarını ifade etti. TSO Başkanı Sinan Çelik’te Erdemir’e başarı dileklerinde bulunarak,  tüm adaylara eşit mesafede olduklarını belirterek hak edenin kazanmasını temenni etti.

BESET İYİ KULLANILMADI

Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz’ü de makamında ziyaret eden Erdemir, burada da Yozgat tarım ve hayvancılığı üzerine konuştu. Erdemir, BESET’in yapımında gösterdikleri gayretleri anlattı. Sadece Yozgatlıların çalışacağı bir tesis kurduklarını ancak sonraki dönemlerde gerektiği gibi sahip çıkılmadığını ve kendi aleyhlerine yanlış bilgileri halka sunduklarını belirten Erdemir, ET Balık Kurumu’na devredilen tesisin süt bölümünün kapatılmasına bir anlam veremediklerini belirtti. Seçilmeleri halinde yapacakları projeler hakkında da bilgiler veren Erdemir’e çıktığı bu yolda başarılar dileyen Açıkgöz, STK’larla belediyelerin koordineli çalışmasının önemine değindi.

ReklamReklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ