$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Engellilerin yaptığı eserler büyük beğeni topladı

Yozgat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelliler tarafından yapılan resim ve el işi sergisi katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Engellilerin yaptığı eserler büyük beğeni topladı
  • 10.05.2019
  • 1.583 kez okundu

Yozgat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelliler tarafından yapılan resim ve el işi sergisi katılımcılardan büyük beğeni topladı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Rehabilitasyon Merkezinde kalan engellilerin yıl boyu yaptıkları resim ve el işi sergileri eski askerlik şubesinde sergilendi.

Ahşap yakmadan kağıt rölyefe, yağlı boya tablodan hat sanatına kadar birçok ürünün yer aldığı sergi Pazar gününe kadar açık olacak. Ürünler aynı zamanda satışa sunularak elde edilen gelirler de engellilere verilecek.

Serginin açılışına Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, İl Tarım ve Orman Müdürü Ziyaattin Özdemir, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu ve vatandaşlar katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, açılış sonrası yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların her zaman yanlarında ve destekçileri olacaklarını söyledi.

Neşeli, “Kendilerine her zaman sosyal hayatın içerisine dahil olarak mutlu bir şekilde çalışmalarını temenni ediyoruz. Bunun içinde çalışacağız. Bugün burada Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan vatandaşlarımızın hazırlamış oldukları el ürünleri sergisini açtık. Burada arkadaşlarımız zahmetli bir süreç sonucunda güzel eserler çıkartıyorlar.

Birilerinin belki çok rahat yaptıkları ürünleri bizim arkadaşlarımız daha uzun bir zamanda yapıyorlar ancak ortaya çıkarıyorlar. Bu azmin bir göstergesidir. Bu arkadaşlarımızın kurumlarımızda rehabilite olmaları gerekiyor. Kurumda en azından kendi el becerilerini, duygularını ve hissiyatlarını kaybetmemeleri gerekiyor. Bu gibi eserler düşüncelerini ve umutlarını ortaya koyuyor. Bu sergi Yozgat’ımıza engellinin sadece acınan değil, diğer vatandaşlar gibi bir şeyleri yapabilen bireyler olduğunu gösterecek.”diye konuştu.

Rehabilitasyon merkezinde kalan Narin Işık ise ağzı ile yaptığı resimleri halkın beğenisine sunduklarını ifade etti. Işık şunları kaydetti: “Şu an da 40 tane tablom var, ağzımla yapıyorum. Severek resim çiziyorum. Ben bu halimle yapıyorsam sağlıklı insanlar neden yapmasın. İstenildiği zaman her zorluk aşılıyor. Her şey yapılabiliyor. Bedenen çok zor şartlarda yapıyorum, ağzımla fırça tutmak çok zor”

 

Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için temel öğenin, mevcut toplumsal zihniyetin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı
Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Köse, eski İl Başkanı Avşar’ı makamında ağırladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geçmişte AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı döneminde İl Başkanı olarak görev yapan Zekeriya Avşar’ı...
Başkan Ekinci: Vatandaşlarımızın fikir ve görüşlerini önemsiyoruz
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçe halkının fikir ve görüşlerini önemsediklerini belirterek, belediye olarak yapılan çalışmaları da vatandaşların istek...
Bulut: Bilirkişilik yenileme eğitim süresi 2021 yılı sonuna uzatıldı
Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Kovid-19 salgını sebebiyle 2018  yılında  sicil  ve    listeye    kaydedilen...
Başkan Irgatoğlu: Öğretmenlik kutsal bir meslektir
Milliyetçi, Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, öğretmenliğin hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan...
Sürmeli Gaz işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor
Sürmeligaz İşletme Müdürlüğü, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında doğal gaz işlemlerinin ev ortamında internet üzerinden gerçekleştiriyor.
Vali Polat: Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanlarıdır
Yozgat Valisi Ziya Polat, öğretmenlerin toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanları olduğunu söyledi.
Başkan Metin: Üretimin artırılması için girdi maliyetleri düşürülmeli
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Yozgat’ın tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, bölgede daha fazla...
Yozgat’ta, TKDK ile Yeni Tesisler Hayata Geçiyor
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun sağladığı desteklerle nohut, mercimek ve...
Şerefli: Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun
Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitim çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek ve öğretmenlerin...
Milletvekili Başer’den Öğretmenler Günü mesajı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında başta Yozgat’ta...
Sorgun’da dere ıslah çalışmaları devam ediyor
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, ilçenin içerisinden geçen dere yatakları ıslah çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Başkan Köse, Öğretmenlerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
Başkan Dursun, öğretmenlerin gününü kutladı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin gününü kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ