$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,16 / Satış: 8,19

Eğitimlerini tamamlayan 36 bekçiye sertifikaları verildi

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğünde görevli, 15 günlük hizmet içi eğitimlerini tamamlayan 36 Bekçiye sertifikaları, görevinde başarı gösteren 4 polis memuruna da meslekteki başarısından dolayı ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Eğitimlerini tamamlayan 36 bekçiye sertifikaları verildi
  • 11.12.2019
  • 1.085 kez okundu

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğünde görevli, 15 günlük hizmet içi eğitimlerini tamamlayan 36 Bekçiye sertifikaları, görevinde başarı gösteren 4 polis memuruna da meslekteki başarısından dolayı ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Kadir Çakır, Emniyet Teşkilatının önemine değindi.

Vali Çakır, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi sınır ötesi harekatlarda yedi düvele karşı savaştı. Dünyanın bütün büyük ülkelerinin bizlere karşı olan tehditlerine rağmen bizim için ülkemiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız dedi ve askeriyle polisiyle gereğini yaptı. Öncelikle şehit olan bütün polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimizin yeri geldiğinde canını ve malını bu ülkeye seve seve vereceğini biliyorum.”dedi.

Yozgat’ta Bin 333  emniyet görevlisinin olduğunu vurgulayan Vali Çakır, “Yozgat’ımızda 1333  emniyet görevlilerimiz var. Bunun 111 tane bekçilerimiz gerek il merkezimizde gerekse ilçe merkezimizde sorumluluk alanımızda Jandarma Genel Komutanlığının tamamen İçişleri Bakanlığına bağlanmasından sonrada çok güzel işbirliği içerisinde gerektiği zaman jandarmanın size takviyesiyle gerektiğinde sizlerin jandarmaya takviyesiyle sorumlu olduğunuz alanda bütün sorumluluk alanımızda elimizden geldiğince bu şehrimizin asayişini, güvenliğini, namusunu, şerefini korumak zorundayız. Bu hepimizin üzerinde asli bir yüktür. Ben bu yük ve sorumluluğun altında ezilmeyeceğinizi biliyorum. Hepinizin bu sorumluluk sahibi olduğunuzu biliyorum. Bu duygu ve düşüncülerle başta İl Emniyet Müdürümüz, müdür yardımcılarına, şube müdürlerine ve bütün polis teşkilatına başarılar diliyorum.”diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk de, toplum hayatında güvenliğin çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye iç güvenlik açısından jandarma ve emniyet teşkilatının halkın huzur ve güvenliği için 24 saat çalışıp emek verdiğini aktaran Esertürk, “Bu çalışma esnasında birçok arkadaşımı şehit olmakta, kanını dökmektedir. Teşkilatımız geçekten vatanını seven topraklarını seven, güzel seçilmiş meslektaşlarımızdan oluşmaktadır.” dedi.

Esertürk, Yozgat’ta 111 mahalle bekçisi görev yaptığını belirterek, “Bunlardan 43’ü il merkezinde diğerleri ise ilçelerimizde görev yapmaktadır. Mahalle bekçilerimize Ankara İl Emniyet Müdürlüğümüzün katkılarıyla 15 günlük hizmet içi eğitimi verildi. Bu personelimize sertifikalarını ve geçen ay içerisinde örnek davranışları 4 personelimizi ödüllendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yozgat’ta  küçük yaştan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin her kademesinde görev alan ve halen MHP  Yozgat Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı...
Milletvekili Başer’den ziyaret turu
Kurban Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, bayram sonrası ziyaretlerde bulundu.
Bayramlaşma Programı düzenlendi
Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ