$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Çay ocağında bardaklar bulaşık makinesinden geçiriliyor

Yozgat’ta Çapanoğlu Büyük Caminin yanındaki çay ocağında bardaklar bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra müşterilere çay veriliyor.

Çay ocağında bardaklar bulaşık makinesinden geçiriliyor
  • 23.07.2018
  • 851 kez okundu

 

Yozgat’ta Çapanoğlu Büyük Caminin yanındaki çay ocağında bardaklar bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra müşterilere çay veriliyor.

Büyük Cami yanındaki çay bahçesinde eşine az rastlanır bir uygulama başlatıldı. Çay ocağı işletmecisi Halil ve Gökhan Yalçın, Yozgat’ta bulaşık makinesi ile bardak yıkayan ilk çay ocağı olduklarını söyledi. Halil Yalçın, ilde yaklaşık 30 yıldır çay ocağı işleticisi olduğu belirterek, “Büyük camimizin etrafında yapılan çevre düzenlemesi sonrası burasını çay bahçesi olarak işletiyoruz. Tarihi camimizin yanında olması dolayısıyla yoğun müşteriye hizmet veriyoruz. Sabahın erken saatinde açarak vatandaşlarımıza burada çay, süt ve diğer içecek çeşitlerinden veriyoruz.”dedi.

BARDAKLARIMIZ BULAŞIK MAKİNESİ İLE DAHA HİJYENİK OLUYOR

Bardakların  elle değil de makine ile yıkanmasının daha hijyenik olduğunu vurgulayan Yalçın, “ Müşteri yoğunluğu nedeniyle bardakları yıkamada gecikme ve sıkıntı yaşanmaması için böyle bir uygulama başlattım.  Ayrıca bardakları yıkamak hem zamanımı alıyor, hem de hijyen olmuyordu. Bardakların daha temiz ve hijyenik olması için bulaşık makinesi kuramaya karar verdik. Yaklaşık 3 yıldır çay ocağımızda ki bardakları makinede yıkıyoruz. Şimdi çok rahatladım ve müşterilere daha temiz ve pırıl pırıl bardaklarla servis yapıyorum. Önce150 bardağın yarısını yıkıyor, diğer yarısı ile de servis yapıyorum, daha sonra ise diğer yarısını yıkıyorum. Yıkamada tablet, parlatıcı ve koku giderici de kullandığım için bardaklar daha temiz ve güzel kokuyor. ” diye konuştu.

Çay ocağı’nda başlatılan bulaşık makinesinde bardak yıkama uygulamasının örnek bir uygulama olduğunu belirten  müşterilerden Harun Gökçeoğlu, “Temiz ve pırıl pırıl bardaklarda çay içmenin keyfi başka oluyor. Artık gönül rahatlığıyla çayımızı yudumlayarak günün yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Umarım bu uygulama  diğer çay ocaklarımıza da örnek olur.”dedi.

ReklamReklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ