$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Canlı yayın canınızdan etmesin

Şehir içi veya şehirlerarası trafikte araç kullanan sürücüler tarafından yapılan canlı yayın ve video çekimleri olası kazalara davetiye çıkarıyor. Trafik eğitmenleri sürücülere, ‘canlı yayın, canınızdan etmesin’ uyarısında bulundu.

Canlı yayın canınızdan etmesin
  • 09.10.2017
  • 540 kez okundu

Şehir içi veya şehirlerarası trafikte araç kullanan sürücüler tarafından yapılan canlı yayın ve video çekimleri olası kazalara davetiye çıkarıyor. Trafik eğitmenleri sürücülere, ‘canlı yayın, canınızdan etmesin’ uyarısında bulundu.

DİKKAT VE REFLEKS İŞİ

Ateş Sürücü Kursu Trafik ve Çevre Eğitmeni Okan Ateş, trafik yönetmeliği gereği araç kullanırken cep telefonu kullanmanın kanunen yasak olduğunu belirterek, araç kullanmanın dikkat ve refleks işi olduğuna söyledi.

Sürücülerin kurallara uyma noktasında bilinçli olması gerektiğine dikkat çeken Okan Ateş, “Her ne kadar etkilenmiyorum dese de sürücü ister istemez dikkati dağılıyor, refleksi azalıyor. Her şey den önce toplum olarak birbirimizi uyarmamız ve bilinçli olmamız gerekiyor. Zaten trafikte tahammül, sevgi, saygı, hoşgörü olmazsa, olmuyor. İletişimin iyi kurulması gerekiyor” dedi.

HANGİSİNİ YAPACAKSINIZ?

Araç kullanırken bir çok organın aynı anda çalışması gerektiğini kaydeden Okan Ateş, “Araç kullanırken ayaklarımızın, kollarımızın, gözlerimizin, kulaklarımızın aynı anda çalışması gerekiyor. O anda videoyu mu kontrol edeceksiniz, aracınızı mı kontrol edeceksiniz. Hangisini yapacaksınız? Canlı yayın yapabilmeniz için veya video kaydı yapabilmeniz için ekstradan iki elinizin, iki gözünüzün, iki ayağınız ve iki kulağınızın daha olması gerekiyor.”diye konuştu.

SADECE KENDİLERİNDEN SORUMLU DEĞİLLER

Trafikte sürücülerin hayvanlar ve yayalardan da sorumlu olduğunu dile getiren Okan Ateş, “Yani bunu yapanlar çok büyük risk aldıklarının farkında değiller. Çünkü trafik de sadece kendi mallarından ve canlarından sorumlu değiller. Trafikte ki diğer sürücülerin canların ve mallarında da sorumlular. Bunu yapan sürücülerimizin özellikle bu konuda bilinçli olmalarını, kesinlikle yapmamaların tavsiye ediyoruz. Canlı yayın, canlarından etmesin” şeklinde konuştu.

KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yozgat Kardelen Sürücü sahibi Tankut Civelek’te, Sargın Sürücü Kursu sahibi Ahmet Sargın ise, sosyal medyanın yoğun bir şekilde kullanıldığını belirterek, canlı yayın veya video kaydı yapmanın kazaya davetiye çıkardığını söyledi. Araçta seyir halinde iken canlı yayın yapan sürücülerin maddi yaptırım ile de karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulunan Civelek, üç saniyelik bir dikkat dağınıklığının bile kazaya sebep olduğuna vurgu  yaptı. Civelek, “Şehir içi yada şehirlerarası yolculuk yapan sürücülerin cep telefonu ile üç saniye ilgilenmesi bile yüzde yüzlük bir kaza sebebi. Hiç bir sürücü bile bile böyle bir kaza yapmak istemez. Aynı zamanda insan hayatını da riske atmış oluyorsun” dedi.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ