$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Boğazlıyan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Boğazlıyan Belediyesi arasında 3 yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Boğazlıyan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi sevinci
  • 06.01.2018
  • 487 kez okundu

 

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Boğazlıyan Belediyesi arasında 3 yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Toplu İş Sözleşmesiyle ücret zammı sosyal haklar hariç, Birinci yıl birinci altıay yüzde 6, İkinci altıay yüzde 5, İkinciyıl birinci altı ay yüzde 6, ikinci altı ay yüzde 5, üçüncü yıl birinci altı ay yüzde 6 ikinci yıl için yüzde 5 zam uygulanacak.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada, Boğazlıyan Belediyesinde çalışan işçilerin emeğin karşılığını alacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Belediye Başkanı Hamdi Erdal’a ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Zararsız, “Yapılan sözleşme ile sosyal yardımlar her ay maaşla birlikte ödenmek üzere sosyal yardım paketi 350 TL, yakacak yardımı 300 TL, sorumluluk zammı günlük 5 TL, olarak ödenecek. Bayram harçlığı Ramazan ve Kurban bayramında her yıl 200 TL olarak ödenecek.Toplamda 96 yevmiye tutarında olan ilave tediye ve ikramiye tutarı 98 yevmiye tutarında ödenecek. İmzalan toplu iş sözleşmesi ile,  Boğazlıyan belediyesinde asgari ücretle çalışan sendikamız üyesi işçilerin maaşları,  2 Bin 300 TL’ye, kadrolu işçilerimizin maaşları ortalama 3 Bin 300 TL ye yükseltildi.”dedi.

Zararsız, açıklamasına şöyle devam etti: “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, göreve geldiği günden bu güne kadar çalışanın, alın teri ve emeğinin karşılığını zamanında ödeyen Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal’a, toplu iş sözleşmesi imza törenimize katılan Şube Kadın komitesi Başkanı Arzu Yönel’e, Şube Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı Betül Sönmez’e  işyeri sendika temsilcimiz Hayati Yalçın’a,  tüm işçi kardeşlerime teşekkür ederim.”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal’da yaptığı konuşmada işçilerin, alın teri olan emeğinin karşılığını almasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan Erdal, “Göreve geldiğimiz zaman ilk yaptığımız iş, çalışanın içeride birikmiş alacaklarını ödemek oldu.  O günden bu güne kadar da işçimizin maaşlarını bir gün geciktirmeden ödedik. Belediye çalışanları bizim evlatlarımız.  Yeter ki herkes kendine düşen görevi laiki ile yapsın.  Bizde çalışanın emeğini alın teri kurmadan öderiz.”diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından,Yozgat’ta  ikamet eden  kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Esertürk sürücüleri sis ve buzlanmaya uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları...
Milletvekili Sedef, Yerköy’de ziyaretlerde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, İlçe ziyaretleri kapsamında Yerköy’de oda başkanları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Coşgun’dan Vali Polat’a teşekkür
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Pandemi sürecinde esnaflara yönelik maddi manevi destekte bulunarak devletin şefkat elini kendilerine...
Sorgun Belediye personeline yüzde 50 indim
Sorgun Belediye Başkanlığı ile Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü arasında yapılan protokol gereği belediye personellerine yönelik yüzde 50 indirim anlaşması yapıldı.
Tanışman sobalı evlerde oturan vatandaşları uyardı
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, sobalı evlerde oturan vatandaşların gece yatarken sobaya odun veya kömür gibi yakacak atmalarının son...
Alkan’dan Başkan Ekinci’ye ziyaret
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ