$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Benzin ve motorinden sonra otogaza da zam

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan zamların ardından bir zamda otogaza geldi.

Benzin ve motorinden sonra otogaza da zam
  • 04.11.2017
  • 508 kez okundu

 

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan zamların ardından bir zamda otogaza geldi. Son zamlarla birlikte Yozgat’ta akaryakıt istasyonlarında motorin litre fiyatı 4,99TL, benzin litre fiyatı 5,55TL’ye otogaz fiyatı ise 3,29TL’ye çıktı.

Yozgat Merkezde birkaç gün öncesine kadar litre fiyatı 2 lira 85 kuruşa satılan otogaz fiyatı zamla birlikte 3 lira 29 kuruşa yükseldi. Araç sahipleri yapılan zamlara tepki göstererek LPG’li araçlarında artık bir cazibesinin kalmadığını belirttiler.

Cemil Mermertaş isimli araç sahibi, zamlardan en fazla orta tabaka insanların etkilendiğini belirterek şöyle dedi: “Son günlerde yapılan zamlar insanlarımızı oldukça fazla etkiledi. Araçlarda MTV’nin  önce yüzde 40 açıklanması sonrası gelen tepkiler üzere yüzde 25’e düşürülmesi toplumda orta kesim diye tabir edilen tabakayı etkiledi. Genelde ülkenin yükünü bu orta tabaka çekiyor. Zengin gelen zamdan zaten etkilenmez, alt kesim dediğimiz kesimde MTV ile motorinle, benzinle işi olmaz geriye orta kesim kalıyor. Aracımın LPG’li olmasını otogazın benzin ve motorine göre biraz daha uygun olduğu için tercih etmiştim. Şimdi ise otogaz fiyatlarına gelen zamla bununda cazipliği kalmadı.”dedi.

İLÇELERDE OTOGAZ 3,50 TL YOZGAT MERKEZDE 3,29TL

Yozgat Merkezde otogaz fiyatının ilçelere göre daha pahalı olduğunu vurgulayan Mermertaş, “İşim gereği ilçeleri geziyorum. Otogaz fiyatları  Sorgun’da Yerköyde 3,50 TL iken Yozgat Merkezde 3,29 TL olmasına bir anlam veremiyorum. Geçtiğimiz yıllarda bir akaryakıt istasyonu indirime gitmiş bunu diğer istasyonlarda rekabete giderek fiyatlar ucuzlamıştı. Şimdi aracına yakıt alacak  sürücüler elini cebine atmaya korkar oldu. Zamların bu kadar yüksek olmasını doğru bulmuyoruz.”diye konuştu.

Otogaz almak için istasyona gelen diğer sürücülerde benzer ifadeler kullanarak akaryakıta gelen zamların çok yüksek olduğunu belirterek, devlet yetkililerin buna kalıcı bir çözüm üretmesi gerektiğini ifade ettiler.

 

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ