$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Başkan Yalçın’la Akdağmadeni’nin çehresi değişiyor

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçede başlattığı çalışmalarla göz doldururken, Akdağmadeni’nin çehresi değişiyor.

Başkan Yalçın’la Akdağmadeni’nin çehresi değişiyor
  • 14.08.2020
  • 915 kez okundu

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçede başlattığı çalışmalarla göz doldururken, Akdağmadeni’nin çehresi değişiyor.

Belediye Başkanı Nezih Yalçın, halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla vatandaşlara en iyi en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, Akdağmadeni’ni daha yaşanılır, daha güzel bir kent haline dönüştürmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Güneyli Mahallesi mezarlık çevresi ve çevre düzenlenmesinin tamamlandığını, çalışmaların Seyrantepe Mahallesinde yoğunlaştığını vurgulayan Başkan Yalçın, “Gültepe Mahallemizde kanalizasyon hattı yapımı, Yeşildere Mahallemizde ise dere ıslah çalışmaları devam ediyor. Öte yandan İlçemizin yeni yerleşim alanlarından bir tanesi olan ve devam eden yeni yapılaşmalarla sürekli olarak gelişen Seyrantepe Mahallesi Saray Sokak ve Öğretmen İsmail Yıldız, caddesinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yapılan yeni yapılaşmalarla birlikte oluşan alt yapı ve üst yapı ihtiyaçları belediyemiz tarafından yapılan çalışmalarla gideriliyor. Bölgede kanalizasyon çalışmaları, içme suyu hattı , yağmur suyu drenaj hattı ve doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı alanlarda yol düzenleme çalışmaları planlı olarak devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında bölge eski atıl ve düzensiz görünümünden kurtulup ilçemizin örnek mahallelerinden bir tanesi haline gelecektir.”dedi.

MAHALLELERİMİZİN İHTİYAÇLARINA GÖRE PLANLADIĞIMIZ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

“Mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre planladığımız çalışmalar devam ediyor.” diyen Başkan Yalçın, “ Güneyli Mahallemizde artık ihtiyaçları karşılamayan eski mezarlık alanında başlatmış olduğumuz mezarlık alanı genişletme çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlandı.

Hayırseverlerimiz (Karadağ Ailesi) tarafından bağışlanan 4500 metrekare alanda çevre duvarı yapımı, kaldırımların düzenlenmesi, taziye alanı ve çeşme yapımı, çevre düzenlemesi tamamlandı, mezarlık alanı düzenli görünümüne kavuştu. Beşikten mezara kadar her vatandaşımızı kapsayacak çalışmalarımız devam edecek.”diye konuştu.

 

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ