$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Başkan Ekinci: Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarında vatandaşlara verdikleri vaatleri bir bir gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi.

Başkan Ekinci: Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz
  • 12.01.2020
  • 1.497 kez okundu

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarında vatandaşlara verdikleri vaatleri bir bir gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden buyana geçen 10 aylık çalışmaları gazetemize değerlendirdi.

Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak ekonomi ve istihdama yönelikte çalışmalara büyük önem veren Başkan Ekinci, önümüzdeki aylar içerisinde proje aşaması tamamlanan sera ve tekstil üzerine ciddi istihdam alanlarının oluşturulacağı müjdesini verdi.

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Vatandaşların sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Başkan Ekinci, insan sağlığına tehdit oluşturan aspesli boruların yerine hdpe borularla değiştirme çalışmalarına başladıklarını vurguladı.

İlçede Cumhuriyet Caddesi Atatürk Bulvarında aspes borularıyla ilgili çalışmayı tamamladıklarını ve aspesli boruların tamamını değiştirdiklerini kaydeden Ekinci, “Aspesli boruların kanserojene neden olmasından dolayı bu boruları hdpe boru ile değiştirdik. Altyapı çalışması bitti. Şimdi ise üstyapıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yani kaldırımlar aydınlatma direkleri ve yolların düzenlenmesiyle alakalı nihai en geç Nisan ayının 2. haftası gibi eğer hava şartları müsaade ederse yolların asfaltını yapıp oraları tamamıyla bitirmiş olacağız. Bu yıl yine Eylül ve Ekim aylarında bu yapmış olduğumuz çalışmaların bir benzerini Eski Hastane Caddesinde, İlyas Arslan Bulvarı ile Cumhuriyet caddesini birbirine bağlayan sokakların tamamında buralarda bu aspes boruların değişimi devam edecek. Altyapı tamamen bitirilecek, üst yapıyla ilgilide yine benzer çalışmalar devam ediyor.”dedi.

SORGUNUMUZU YAŞANILIR ÖRNEK BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ

Sorgun’u yaşanılır örnek bir şehir haline getireceklerini vurgulayan Başkan Ekinci, bu amaçlarını gerçekleştirmek için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade etti.

Ekinci, “Tabi biz burada başlatmış olduğumuz en önemli çalışmalarımızdan birisi de meydan yeri çalışması yani eski belediye belediyesinin olduğu yerin tamamını yıktık ve temizledik. Yine bahar aylarında Allah nasip ederse bu yılın Mayıs ayında ya da sonuna doğru buradaki meydanın tamamını üst yapısıyla birlikte aydınlatması,  ağaçlandırma ve kaldırım çalışmalarını bitirerek vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Dolayısıyla bu çalışmamızla şehrimize de ayrı bir kimlik kazandırmış olacağız.”diye konuştu.

ŞEHRİMİZİN EKONOMİ VE İSTİHDAMINA YÖNELİK CİDDİ ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Şehrin ekonomi ve istihdamına yönelik ciddi çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Ekinci, “Şehrimizin ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak projelerimizi önümüzdeki aylar içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Buna yönelikte sera çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda yaklaşık 32 dekar bir sera inşaatı devam ediyor ve biz bunu 40 dekara çıkartarak ve uzun vadede seranın nihai hedefi de 400 dekar serayı Sorgun’umuza kazandırmayı amaçlıyoruz. Burayla ilgilide yer tahsisi konusunda belli bir aşama kat ettik. Ayrıca yeni sıcak su kuyuları vurulması konusunda da bazı sahaları kapattık ve o işlemlerde bitti. Önümüzdeki günlerde yeni su kaynakları bulunmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yine tekstil ile ilgili 400-450 kişilik yeni istihdam oluşturacak burada ki mevcut Rota Tekstil ile bir anlaşma imzalamak üzeriyiz. Önümüzdeki günlerde muhtemelen iki hafta içerisinde bu anlaşmayı imzalarız ve seneye de yine 450 kişilik yeni bir tekstil fabrikası yine Rota Tekstil bünyesinde yapılacak ve bunla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Üst geçitle ilgili, mesire alanları ile, millet bahçesi ile ilgili bazı çalışmalarımız olacak. Çekerek ilçesinde başladı ama Sorgun’umuzda henüz başlayamadı. Bu proje 100 günlük eylem planı içerisinde yapılması gereken bir projeydi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu projemize de başlarız. Yani projelerimiz çok fazla, yapmayı planladıklarımızda çok fazla.” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZI PLANLI VE PROGRAMLI BİR ŞEKİLDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların “ben istedim oldu bitti ile değil” planlı ve programlı bir şekilde 5 yıl içerisinde hayata geçireceklerini vurgulayan Sorgun Belediye Başkanı Ekinci, “Biz bu çalışmalarımızı yürütürken önümüzdeki 5 yılı programlayarak hareket ediyoruz. Mesela hiç kimse ilk yıl içerisinde böylesi bir ciddi çalışmaya gireceğimizi beklemiyordu.”dedi.

ŞUANA KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN TOPLAM TUTARI 6 MİLYON TL

Şuana kadar yapılan çalışmaların toplam tutarının 6 Milyon TL olduğunu vurgulayan Başkan Ekinci, “Bu yapılan çalışmaların tamamında da bir kuruş kredi kullanmadan, herhangi bir hibe desteği de olmadan yaptık ve yapıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Biz Sorgun’da önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapacağımız çalışmalarla vatandaşlarımıza seçim öncesi verdiğimiz sözlerin tamamını gerçekleştireceğiz.”diye konuştu.

SU SIKINTISI PROBLEMİMİZ YOK

İlçede su kaynaklarıyla  ilgili ciddi bir problemlerinin olmadığını söyleyen Başkan Ekinci, “ Şuan ki mevcuttaki suyumuz bize yeterli. Ama geçmişte yaşanan sorunların temelinde Yozgat Merkezde yaşanan problemler gibi su kaçağı çok fazla. Yani içme suyu hattının çok eski olmasından kaynaklı buralarda sızıntılar var ve bu sızıntılar tespit edilemiyor, asıl problem burada.  Biz bunu da tespit edebilmek ve bu noktada önümüzdeki dönem yapacağımız çalışmalara ışık tutmasını da düşünerek bir skata sistemi kurduk. Yani skata sistemi şuanda online üzerinden mevcuttaki kuyulardan ne kadar su çekiliyor, terfi merkezine gelen su miktarı ne kadar? depoya giden su miktarı ve depodan çıkış miktarı ne kadar? Bunların hepsini online olarak görebiliyoruz. Biz bu çalışmayı ilk başlarda hemen yaptırdık ki önümüzdeki zamanlarda yapacağımız çalışmalarda bize ışık tutsun ve kaçakları tespit edelim nerede kaçaklar var onu tespit edelim istedik. Ama ben çok fazla bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.”şeklinde konuştu.

EN KIYMETLİMİZ ÇOCUKLARIMIZDIR

“Seçim çalışmalarımızda bir sloganımızda  ‘en kıymetlimiz çocuklarımızdır’ demiştik.”diyen Başkan Ekinci, “Bu doğrultuda aspes borular kanser yaptığı için bunu zamana yaymak çok uygun değildi. Biz başkanlık görevini devraldıktan hemen sonra vakit kaybetmeden buna müdahale etmeyi uygun gördük ve bu aspes borularını değiştirme çalışmalarına başladık.”dedi.

BEŞ YILDA SORGUN’UMUZUN 3 KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR YEŞİL ALAN OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ

Başkanlık görevi süresi içerisinde 5 yılda Sorgun’un 3 katı büyüklüğünde bir yeşil alan oluşturmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Ekinci, “Bu yıl içerisinde 20 dekar alanın tamamını ağaçlandırdık. Buna yönelik seçim çalışmalarımızda vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz 5 yılın sonunda Sorgun’da bulunan yeşil alanın 3 katı büyüklüğünde bir yeşil alan hedefimiz var bu hedefi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Birde bu ağacı toprakla buluştururken vatandaşlarımızın tamamını da teşvik ediyoruz. Normal gidip fidan dikmekten ziyade örneğin; evlenen her çiftimiz, doğan her bebeğimiz ve ahrete intikal eden her bireyin bir dikili ağacı olsun mantığı ile bunların listesini alarak vatandaşlarımıza gönderiyoruz. Sizde gelin bu ağaçlandırma çalışmasına katılın diye davet ediyoruz. Bu sene yaşlı amcalarımız eşleri ile birlikte kampanyamıza katılarak bütün ailesi adına ağaç dikim çalışmasına katıldı ve kendilerine böyle bir fırsat verdiğimiz için bizlere de teşekkür ettiler. Çocuklarının adına, torunlarının adına ağaç dikerek heyecanla o fidanları toprakla buluşturdular. Aynı şekilde ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizde ağaç sevgisi ve bilinci oluşması adına ağaçlandırma çalışmamız oldu. Bu ağaçlandırma çalışmalarımız tek bir alanda 20 dekar alanda yapıldı. Bu yıl yine 20 dekar alanın tamamında ve 5 yıl boyunca yapılacak çalışmalarımızla 5 yılın sonunda Sorgun’umuzun 3 katı büyüklüğünde bir alanda ağaçlandırma çalışması yapmış olacağız.”ifadelerini kullandı.

 

ReklamReklam
Başkan Ekinci: Temizlik konusunda daha hassas olmalıyız
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak altyapı ve üstyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek,...
Sağlıklı yaşam gönüllüleri korona’ya dikkat çekti
Korona virüs tedbirleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Yozgat Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinesinde gönüllülerden oluşan "Yozgat Sağlıklı Yaşam...
Jandarma’dan kaçak kazıya suçüstü
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akdağmadeni İlçesi Oluközü Beldesi Baltalı mevkiinde kaçak kazı yaptıkları tespit edilen 3 şüpheliyi suçüstü yakaladı.
Başkan Köse, çocukların sevincini paylaştı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve eşi Nagihan Köse’de Kent Parkta oynayan çocukları ziyaret ederek çikolata ve balon hediye ederek...
Saraykent’te doğalgaz kaynak töreni düzenlendi
Yozgat’ın Saraykent ilçesi ve Doğankent ve Dedefakılı beldelerine gelecek doğalgaz için kaynak töreni düzenlendi.
70 Okul Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı" projesi kapsamında Yozgat’ta temizlik ve...
Vali Çakır,  hızlı tren ve hava alanı inşaatında incelemelerde bulundu
Yozgat Valisi Kadir Çakır, ilde yapımı devam eden hava alanı inşaatında ve Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Yerköy Şantiyesinde incelemelerde...
Yozgat’ta bir kişi kene ısırmasından dolayı hayatını kaybetti
Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Kazankaya köyünde kene tarafından ısırılan bir kişi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını...
11 bin dekar tarım arazisi doludan zarar gördü
Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı 1 belde ve 5 köy de etkili olan sağanak ve dolu yağışı ekili tarım alanlarında zarara...
Yerköy Devlet Hastanesi yapım inşaatına başlanılıyor
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy Devlet Hastanesi ihalesinin yapıldığını belirterek, hastanenin yapım inşaatına...
Jandarma’dan tarihi eser operasyonu: 1 kişi gözaltına alındı
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir otomobilde yapılan aramada Osmanlı ve Roma Dönemlerine ait 665 parça tarihi eser ele geçirdi....
Yozgat Belediyesi, yeni meydan projesine başlıyor
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 3 katlı otopark üzerinde planlanan yeni meydan projesine Cuma günü başlanılacağını söyledi.
Rektör Karadağ, 1 yıllık süreci değerlendirdi
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektörlük görevini devraldığı günden bu yana geçen bir yıllık süreci düzenlediği basın toplantısında...
65 yaşındaki adamı evlilik vaadiyle dolandıran kadının yakınları Yozgat’ta yakalandı
Kastamonu'da internette tanıştığı bir kadın tarafından dolandırılan 65 yaşındaki A.I, binlerce lirasından oldu. Evlilik vadiyle yaşlı adamı dolandıran kadının yakınları...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ