$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Türkiye S-400 füzesi alacak

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin alacağı S-400 füzelerine karşı bazı ülkelerin karşı çıktığını belirterek, “Allah’ın izniyle adımı attık. Anlaşma imzalandı, kaporalar verildi ve Türkiye S-400 füzesini alacak ve hava savunma sistemimiz bununla daha da güçlü hale getirecektir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Türkiye S-400 füzesi alacak
  • 20.09.2017
  • 475 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin alacağı S-400 füzelerine karşı bazı ülkelerin karşı çıktığını belirterek, “Allah’ın izniyle adımı attık. Anlaşma imzalandı, kaporalar verildi ve Türkiye S-400 füzesini alacak ve hava savunma sistemimiz bununla daha da güçlü hale getirecektir” dedi.

Yozgat’ta Bozok Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin bölgesel ve küresel güç olması konusunda üniversitelerin büyük katkısının olduğunu ifade etti.  Bozdağ, şunları kaydetti:  “Bugün Türkiye savunma sanayindeki yerlileştirme oranını daha yukarılara çekebilmiş olsaydı biz daha farklı bir yerde olurduk. Son günlerde insanız hava araçları (İHA) üzerinden yürütülen tartışmalara baktığınızda esasında insansız hava aracının Türk mühendislerinin eseri olmasından dolayı rahatsızlık var. Yerli olmasından dolayı rahatsızlık var. 2002’de Türkiye’nin savunma sanayideki yerlilik oranı yüzde 20’ydi bugün yüzde 65’e geldi. Biz bunu yüzde 80-85’lere kadar taşıyabiliriz. Onun için bu konuda kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz.
Türkiye’nin Makine Kimya Enstitüsünde silah sanayide çalışan pek çok mühendisin nasıl öldüğüne dair haberleri hep duydunuz. Ne zaman bir adım atılsa bir bakıyorsunuz bir olay oluyor. Ama çok zeki çok çalışkan, herhangi bir psikolojik sorunu olması mümkün olmayan kıymetli evlatlarımız bir bakıyorsunuz intihar etmiş. Üzerine giden oldu mu yok. Ama şimdi bütün bunların hepsinin üzerine gidiyoruz ve bu alanda çalışan herkesi hem daha iyi koruyoruz hem de her tarafı dört gözle takip ediyoruz. Savunma sanayi konusunda üniversitelerimizle, savunma sanayimizle, iş adamlarımızla iş birliği ile geleceğe Türkiye’yi taşımamız lazım”
Türkiye’nin S-400 füzelerini almak istemesine herkesin karşı çıktığını da ifade eden Bozdağ, “Benim hava savunma sitemim olmasın mı? Havadan bir füze atıldığında Türkiye olarak bu füzeyi etkisiz hale getirecek bir savunma aracına sahip olmayayım mı? Şimdi bakın Suriye’de karışıklık var, Almanya Hollanda ve değişik NATO ülkeleri yardım ettiler, geçirdiler. Biz diyoruz ki kendimiz yapalım. Bizim paramız var. Alalım olmaz diyorlar. Siz verin sizden alalım olmaz. O zaman biz başkasından alalım gene olmaz. Biz kendimiz üretmek istiyoruz. Başkasından alalım o da almaz. Ne yapacağız biz o zaman başımıza bir felaket geldiği zaman sizin kapınızda yalvar yakar mı olacağız. Elimizde imkanlarımız var biz kendi imkanlarımızla bu adımı atabiliriz ve atıyoruz. Allah’ın izniyle de attık. Anlaşma imzalandı kaporalar verildi ve Türkiye S-400 füzesini alacak ve hava savunma sistemini bununla daha da güçlü hale getirecektir. Pek çok konuda bilim adamlarımızın üreteceği katkılarla biz iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Savunma sanayi alanında ülkemizin güçlenmesi Türkiye’nin dünyada ve bölgede daha güçlü olmasına yol açacak. Sadece ekonomimiz yetmez bu alanda da çok güçlü olmamız lazım. Bunun üzerinde ciddiyetle durduk durmaya da devam edeceğiz” dedi.

FETÖ UYUŞMUŞ BİR İNSAN TİPİ ORTAYA ÇIKARDI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Türkiye’de aklını, kalbini rehin aldığı uyuşmuş bir insan tipi ortaya çıkardığını söyleyen, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,  “PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin tamamı aklı, vicdanı, kalbi ve irfanı rehin aldıkları için terör örgütüne kattığı insanları ölmeye ve öldürmeye ikna ediyorlar.  Türkiye’de yaşanan sorunlardan hareketle bu konuda daha çok emek vermemiz gerektiği ortadadır. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması Türkiye’de aklını, kalbini rehin aldığı uyuşmuş bir insan tipi ortaya çıkardı. Akıl var kullanmıyor, kalp var kullanıyor. Onun için üniversitelerimizde ben değerli akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz hayatın her anında aklı hür, kalbi hür, irfanı hür ve vicdanı hür olursanız siz de kazanırsınız, ülkemize de kazandırırsınız. Milletimize ve devletimize daha büyük bir yardım yapmış olursunuz. Eğer aklını, kalbini, irfanı ve vicdanını bir ideolojiye veya farklı farklı değerlendirmelere nerh etmiş nesiller yetiştirirsek orada akıl hürriyetini kaybetmiş insanlar topluluğu oluşur. Akıl, vicdan, kalp hürriyetinin sağlığını üniversiteler korumalıyız, biz korumalıyız. Fikirle mücadeleyi fikirle yapmalıyız, akılla mücadeleyi akılla yapmalıyız. Bilgiyle mücadeleyi bilgiyle yapmalıyız. Ama FETÖ’nün yaptığı gibi sadece belli yazarların kitaplarını okur okutursak sadece belli dergileri takip edersek. Sadece bazı televizyonlar izlenirse sadece belli alanlara kendimizi hapseder ve hapsedilmeyi iyi bir şeymiş gibi gençlere biz öğretirsek işte o gence en büyük kötülüğü başta biz yapmış oluruz. Öyle olunca da o kitaplar dışında her şeyi yanlış görmeye başlıyor. Siz hür değilsiniz o zaman. Hür olmayan birisi hür birini yetiştiremez. Kendi gibi kendi ideolojisine esir olmuş birilerini yetiştirmeye çalışır, onun da kimseye faydası yok. PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin tamamı aklı, vicdanı, kalbi ve irfanı rehin aldıkları için terör örgütüne kattığı insanları ölmeye ve öldürmeye ikna ediyorlar” şeklinde konuştu
Bozdağ, şöyle devam etti:  “Emperyalistlerin tetikçileri. Ama bakın hala yürürler, emperyalizme karşı omuz omuza. Ya senin patronun emperyalizmin kucağında oturuyor. Türkiye’de kimi öldür derse onu öldürüyorsun. Bunu görebiliyor mu. Göremez, çünkü akıl esir. Emperyalizme karşıysan, Tayyip Erdoğan’ın yanında duracaksın. Emperyalizme karşı en büyük meydan okumayı bugün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yapıyor. Atatürk’ün yaptığı gibi. Eğri oturacağız ama doğru konuşacağız. PKK terör örgütü, o da öyle. Bütün terör örgütleri büyük güçlerin taşeronudur. Bilumum terör örgütleri taşerondur. PKK terör örgütü için Kürtçülük; gerektiğinde ölecek, öldürecek, Kürt çocuklarını kandırmak için bir tatlandırıcıdır. DEAŞ terör örgütü de öyle proje bir terör örgütüdür. Dikkat edin dünyanın dört bir yanından teröristler var. Şöyle baktığınızda yeni bir terör örgütü. 5-6 yıllık geçmişi ya var ya yok. DEAŞ terör örgütünde, elimizdeki bilgilere göre 152 ülkeden, 95 etnik ayrı yapıdan terörist var. Ben sormak isterim, DEAŞ terör örgütü 152 ülkenin dilini bilecek, psikolojisini bilecek, kültürünü bilecek, tarihini bilecek bu kadar teröristi nasıl yetiştirdi ki, o ülkelere gitsin, Avusturya’dan Amerika’ya, oradaki insanları, Suriye’de, Irak’ta ölmeye öldürmeye ikna etsin. Böylesi bir güç, yeni doğmuş bir terör örgütünde olabilir mi? Dünyanın en güçlü ülkelerinin böyle bir gücü var mı? Türkiye’nin böyle bir gücü yok. Amerika’nın da yok, Çin’in de yok Rusya’nın da. Proje olduğu buradan belli. Bu kadar insanı kim topluyor buraya. Bir proje var. Projenin mühendisleri süpürüyorlar oraya herkesi, orada başka bir şey çıkıyor ortaya”

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından,Yozgat’ta  ikamet eden  kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Esertürk sürücüleri sis ve buzlanmaya uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları...
Milletvekili Sedef, Yerköy’de ziyaretlerde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, İlçe ziyaretleri kapsamında Yerköy’de oda başkanları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Coşgun’dan Vali Polat’a teşekkür
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Pandemi sürecinde esnaflara yönelik maddi manevi destekte bulunarak devletin şefkat elini kendilerine...
Sorgun Belediye personeline yüzde 50 indim
Sorgun Belediye Başkanlığı ile Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü arasında yapılan protokol gereği belediye personellerine yönelik yüzde 50 indirim anlaşması yapıldı.
Tanışman sobalı evlerde oturan vatandaşları uyardı
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, sobalı evlerde oturan vatandaşların gece yatarken sobaya odun veya kömür gibi yakacak atmalarının son...
Alkan’dan Başkan Ekinci’ye ziyaret
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ