$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Aydoğanlılar arabaşı şenliğinde buluştu

Merkezi Ankara’da bulunan Aydoğan Köyü Derneği tarafından düzenlenen Arabaşı Şenliği Ankara, Bursa ve Aydoğan Köyünde yaşayan sakinleri buluşturdu.

Aydoğanlılar arabaşı şenliğinde buluştu
  • 22.01.2018
  • 606 kez okundu

 

Merkezi Ankara’da bulunan Aydoğan Köyü Derneği tarafından düzenlenen Arabaşı Şenliği Ankara, Bursa ve Aydoğan Köyünde yaşayan sakinleri buluşturdu.

Ankara Aydoğan Köyü Derneği Başkanı ve Bursa Aydoğan Köyü Derneği Başkanı Nezir Açıkgöz’ün öncülük ettiği gecede katılımcılar birbirleri hasret gidererek Yozgat’ın meşhur arabaşı yemeğini tatmanın zevkine vardı.

Aydoğan Köyü Derneği Başkanı Fikret Deniz, derneklerinin yaklaşık bir buçuk yıl önce kurulduğunu hatırlatarak kısa sürede çok büyük işler yaptıklarını ifade etti.

Deniz, “Derneğimiz birlik beraberlik adına çok güzel faaliyetlerde bulundu ve bu faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. bu kapsamda yazın köyümüzde düzenlediğimiz şenliğimiz yoğun katılımla gerçekleşti. Aynı şekilde TRT ses sanatçıları da şenliğimize katılarak renk katmıştı. Bunun yanı sıra Ramazan ayı içerisinde yine köyümüzde yaşayan vatandaşlarımıza gıda paketi yardımında bulunduk. Kış dolayısıyla da şehrimizin tescilli yemeği olan arabaşı yemeğinde başta Bursa Aydoğan Köyü Derneği Başkanımız Nezir Açıkgöz’ün desteği orada yaşayan hemşerilerimiz yoğun katılım gösterdi. Yine ülkemizin farklı illerinde yaşayan köyülülerimizin ilgisi büyük oldu.”dedi.

Derneğim kuruluş amacının köylerinin tanıtımı ve köylerinde yaşayan vatandaşlara destek olmak olduğunu vurgulayan Deniz, “Derneklerin geneldeki amacı birlik beraberlik içerisinde faaliyetlerini sürdürerek gerçek anlamda ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmektir. Biz üyelerimizle birlikte bu idealde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yozgatlılar Federasyonunda düzenlediğimiz Arabaşı şenliğimiz yoğun katılımla gerçekleştirdik bu vesile ben katılımcılara çok teşekkür ediyorum. inşallah bu etkinliğimizi her yıl düzenli olarak yaparak geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca ülkemizin bekasını tehdit eden ve Suriye’nin Afrin bölgesi ve başka bölgelere yuvalanan terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan operasyonunda kısa sürede muzaffer bir şekilde sonuçlanmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Dualarımız orada görev yapan askerlerimiz için Rabbim askerimizi korusun.”ifadelerini kullandı.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ