$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

AK Parti Yozgat 7. Olağan Kongresi  yoğun katılımla yapıldı

Yozgat  Rıza Kayaalp Kapalı Spor salonunda Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7, Olağan Kongresi büyük bir katılımla yapıldı.

AK Parti Yozgat 7. Olağan Kongresi  yoğun katılımla yapıldı
  • 13.01.2021
  • 1.306 kez okundu

Yozgat  Rıza Kayaalp Kapalı Spor salonunda Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7, Olağan Kongresi büyük bir katılımla yapıldı.

 

Kongreye; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti Eski İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti Eski İl Başkanları Zekeriya Avşar, Harun Lekesiz, Fahri Açıkgöz, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Bakanı Adem Kızılay, İlçe Belediye Başkanı ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede ilk konuşmayı Ak Parti Eski İl Başkanı Çelebi Dursun, yaptı.

Dursun, “Bizleri göreve layık gören Başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olmak üzere bütün partililere teşekkür ediyorum. Aynı çatı altında siyaset yapmaktan onur duyduğum 2001 yılında kurucular kurulu üyesi olarak birlikte siyaset yapmaya başladığımız büyük devlet adamı Bekir Bozdağ’a teşekkür ediyorum. Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’e teşekkür ediyorum. Partide görev aldığımız ilk günden bugüne nasıl ki vatan sevdamız ezan sevdamız kuran sevdamız ölene kadar sürecekse Recep Tayyip Erdoğan sevdası ölene kadar baki kalacaktır” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’de konuşmasında; kongrenin birlik ve  beraberliklerine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Köse, “ Pandemi sürecinde neler yapacağımızı konuşurken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sağlık bilim kurulunun açıklamasının istinaden biz şöyle kampanya başlattık 65 yaş ve üzeri kronik hasta ve evlerindeki vatandaşlarımıza dedik ki siz evde kalın biz bir ihtiyacınızı ayağınıza getireceğiz dedik. Bu projeyi başlattık hemen ertesi gün Cumhurbaşkanımız bir toplantı vesilesi ile Yozgat Belediyesinin başlatmış olduğu bu projeyi hem taktir etti hemde kendi sosyal medya hesabında kullandı ve özellikle Ak partili belediyelerimiz başta olmaz üzere tüm belediyelerimize örnek gösterdi ve hatta İçişleri bakanlığımızın vefa sosyal desteğin kurulmasına da vesile olduk. Her kongre bir yenilenmenin bir değişiminin de öncüsü daha önce görev almış ve şimdi görev alacak arkadaşlarımız resmi olan olmayan her bir arkadaşımız Ak Partimizin değerli bir üyesidir ve bizim başımızın tacıdır” diye konuştu.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise, Ak Parti’ye  kuruluşundan bugüne hizmet eden emek veren herkese teşekkür etti.

Başkan Başer, “Bugün gerçekleştirdiğimiz kongremiz sadece bir siyasi partinin bir il kongresi değildir. Bu kongreler, bu mücadelemiz, ülkemizin ve tüm dünyanın seyrine etki edecek tarihi çalışmalardır tarihi anlardır. Çünkü; Ak Partimiz, ak sevdamız milletimizin kurduğu muhabbet dergahıdır. Ak Partimiz milletimizin bir istikbal yıldızıdır.  Ak Partimiz hem ülkemizde hem dünyada mazlumların gücüdür. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimiz ve tüm insanlık için adaleti haykıran iradedir. Gururumuz ve umudumuzdur.  Allah kutlu davamızda birliğimizi daim eylesin. Kongremiz hayırlı olsun. Dünyada çok büyük bir salgın yaşanıyor. Salgın sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa diliyorum.  Milletimizi hastalıktan kurtarmak için can siperhane çalışan beyaz ordumuz sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza rahmet diliyorum. Fedakarca görev yapan mülki idarecilerimize, güvenlik güçlerimize, vefa sosyal destek grubu gönüllülerimize, yerel yönetimlerimize ve bütün emek sahiplerine de bu muhteşem mücadele için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ülkeler bu süreçte kendi milletinin ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşıyor. Hatta çok gelişmiş ülkeler bile birbirlerinin malzemelerini havadaki uçaklarından kaçırmaya çalışıyor. Hastaneleri yetersiz olduğu için hastalarını göz göre göre ölüme terk ediyor. Adeta modern zamanların acziyetini ve barbarlığını büyük bir üzüntüyle izledik ve izliyoruz. Bir de Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemizin bu salgınla mücadelesine şahit olduk. Hem hijyen malzemeleri hem bütün hastalarını tedavi edecek kadar güçlü sağlık sistemi ile dünyayı hayran bırakan bir süreç geçiriyoruz. Eskiden hastalarını hastaneye alamayan ilaçlarını temin edemeyen bir dönemden yaşamıştık. Şimdi hastalarını ve vatandaşlarını dünyanın dört bir yanından hamd olsun özel uçaklarla vatanına getiren bir ülkeye dönüştük” diye konuştu.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de Ak Parti’nin Yozgat’a yaptığı yatırımlara ve  projelere değindi.

Milletvekili Başer, “ AK Parti milletimizin partisi, hizmetin adıdır. Bugün şehrimiz hızlı tren hava alanı, adalet eğitim merkezi, diyanet eğitim merkezi, 4 Bin kişilik kapalı cezaevi ve daha sayamadığımız pek çok yatırımlara AK Parti ile kavuştu. Tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik verilen hibe destekleri ile bugün kırsalda son derece modern hayvan üretim tesisleri görmemiz mümkündür. Yine Merkez ve ilçelerimize yapılan ve yapımı devam eden baraj ve gölet inşaatlarının tamamlanması ile de tarım ve hayvancılıkta Yozgat’ımız daha da gelişecektir.

DAVANIN EN BÜYÜK GÜCÜ SALONLARA SIĞMAYAN YOZGATLILARDIR

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ’da yaptığı konuşmada; “Bu davanın güçlü davanın en büyük gücü salonlara sığmayan Yozgatlılardır.”dedi.

Bozdağ, “ Pandemi nedeniyle çok şükür tedbirler olması rağmen bütün olumsuzluklara rağmen bugün bu salonu dolduran hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün burada ilk günkü aşkla heyecanla bir coşkuya sahip oluyoruz bir bayram havası var bir demokrasi şöleni var bu bayram havasını demokrasi şölenini bu heyecanı inşallah 2023 seçimlerine kadar devam ettireceğiz. Yapılmış altı milletvekili seçimlerinde dört mahalli seçimlerinde iki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve üç halk oylamasında Yozgat Türkiye’de rekorlara imza attı seçim başarılarına imza attı bu başarılar sizin başarınızdır bu imza sizin imzanızdır Ak partinin seçim başarılarında imzası bulunan alın teri bulunan emeği bulunan her birinize özellikle Yozgatlı her bir hemşerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye’de güçlü bir Ak Parti varsa Yozgat’ta güçlü bir Ak Parti varsa onun çok nedenleri var ama en başta nedenlerden birisi güçlü birlik dirlik kardeşlik ve dayanışma ruhu içerisinde teşkilatların varlığıdır” diye konuştu.

 

 

 

 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ilçe ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti.
Sedef: Her  zaman vatandaşımızın yanındayız
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef,  dün olduğu gibi bundan sonrada her zaman vatandaşların yanında olduklarını söyledi.
Başkan Köse: Planlı şekilde bütün mahallelerimize hizmet götürüyoruz     
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaz dönemiyle birlikte belediye olarak çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, bütün mahallelere planlamalar kapsamında...
Erciyas’tan hayırlı olsun ziyareti
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Yozgat Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Elif Tinel,  Başhekim Yardımcısı  Dr. M...
İnfak Derneği, Somali’de 10 Bin aileye kurban sevinci yaşattı
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren  İnfak Derneği, Somali’de yaklaşık 10 Bin aileye kurban dağıtımı gerçekleştirdi
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Market ve kasaplarda kurban etini kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat’ta Kurban Bayramı‘nın 1. Gününden itibaren market ve kasaplar, kurban etlerini kıyma olarak çektirmek ve sucuk yaptırmak isteyenlerin akınına uğruyor.
Yozgat’ta trafik kazasında 1 kişi öldü,4 kişi yaralandı
Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole uçtu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Yozgat ESOB Başkanı Altın’ın mutlu günü
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, hayatta en mutlu günlerinden birini oğlu Burak Altın’ın düğün töreninde yaşadı.
Bir hafta sonra düğünleri olacaktı
Yozgat’ta bir hafta sonra düğünleri yapılacak olan Uzman Çavuş  Hacı Y. (30), yakın zamanda nikahlandığı  öğretmen Aysel Y.'yi (29) tabancayla ateş ederek öldürüp,...
Yılmaz ve Kaya ailelerinin mutlu günü
DEVA Partisi Yozgat İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz’ın kızı, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı ve Hak İş İl Başkanı...
Muhteşem Sünnet Düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı
AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcısı Suat Tinel ve Seda Tinel çiftinin biricik oğlu Mert Talha Tinel, muhteşem bir sünnet...
Demirer, Partilileri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde  partilileri ile bir araya geldi.
Muhtarlardan Başkan’a teşekkür plaketi
Yerköy’e bağlı bazı köy muhtarları köylerinde yapılan çalışmalara destek olduğu için Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.
Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya geldi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya gelerek  sorun ve isteklerini dinledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ