$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi işbirliği

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, sosyal politikalarda duyarlılığın artırılması amacıyla Bozok Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde aile kurumunun desteklenmesi sağlanacak.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi işbirliği
  • 02.11.2017
  • 459 kez okundu

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, sosyal politikalarda duyarlılığın artırılması amacıyla Bozok Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde aile kurumunun desteklenmesi sağlanacak.

Protokol imza töreni sonrası açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, ailenin önemine vuru yaptı. Neşeli, “Bizler Bozok Üniversitesi ile yapılacak olan bu protokolle aile konusunda aile .aile kurumunun desteklenmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çocuk hakları ile çocuğa ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi, yaşlı ve engelli farkındalığının oluşması, madde kullanımının önüne geçilmesi kısaca sosyal politikalarda duyarlılığın artırılması amacıyla öğrenci, öğretim üyeleri/görevlileri ve halka yönelik eğitim, seminer, konferans, panel, açık oturum vs. bilimsel anket gibi etkinlikler düzenleyerek hedef kitlenin sorunlarına yönelik çalışmalar çözüm önerileri sunarak etkili olmak istiyoruz.”dedi.

AİLE YAPISI VE DEĞERİNİN KORUNARAK GELECEK NESİLLERE AKTARILMASINI İSTİYORUZ

İl Müdürlüğü olarak günümüzde sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını istediklerini vurgulayan Neşeli, “Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek, kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek, kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını ile engellilerin ve yaşlıların her türlü engel, ihmal ve dışlanmaya karşı toplumsal hayata ayrımcılığa uğramadan ve etkin biçimde katılmalarını sağlamak ve Şehit ve gazi yakınlarına yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek aralarında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek için çaba sarf etmekteyiz. Bizler günümüz istatistiklerini incelediğimizde sürekli birbiriyle tartışan, aralarında sürtüşme olan ailelerin çocuklarının, huzurlu ailelerin çocuklarına oranla daha fazla suç işlediğini bilmekteyiz. Huzursuz bir aile ortamında yetişen her 100 çocuktan 78’i, huzurlu bir ortamda yetişen her 100 çocuktan 4’ü suç işlediğini yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 5’inin uyuşturucu kullandığını, Yozgat boşanma hızının 47. sırada yer aldığını 13 bin 319 çocuğun devlet kurumlarında bakım ve altında bulunurken 84 bin 872 çocuğun yakın takip olduğunu, yaşlı nüfusun yüzde 48,9’nun huzurevinde kalmayı istedikleri resmi kayıtlarda görmekteyiz. Bu istatistikler bizlere sorumluluğumuzun önemli olduğunu göstermekte ve alanda daha fazla yer almamızı gerekli kılmaktadır. “diye konuştu.

Bizler Bozok Üniversitesi ile yapılacak olan bu protokolle aile konusunda aile  ve aile kurumunun desteklenmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çocuk hakları ile çocuğa ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi, yaşlı ve engelli farkındalığının oluşması, madde kullanımının önüne geçilmesi kısaca sosyal politikalarda duyarlılığın artırılması amacıyla öğrenci, öğretim üyeleri, görevlileri ve halka yönelik eğitim, seminer, konferans, panel, açık oturum  gibi bilimsel anket gibi etkinlikler düzenleyerek hedef kitlenin sorunlarına yönelik çalışmalar çözüm önerileri sunarak etkili olmak istiyoruz. Ayrıca istekli öğretim elemanları ve öğrenciler ile Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda bakım altında bulunan çocukların rehabilite edilmesi ve sosyo kültürel açıdan gelişimlerinin sağlanmasında çalışmalar yürütülecek. Bizim çocuklar eğitim, sosyal, kültürel, sportif vb. yaşam alanlarının kullanımının önüne açılarak çocuklarımızın üniversite tanışmaları ve üniversiteli birey olmaları yönünde çalışmalar yapılacaktır. Artık Üniversite öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarında daha kolay çalışma imkanına kavuşacaklardır.”ifadelerini kullandı.

 

Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı
Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları hususunda uyardı.
Yozgat’ta otobüs devrildi: 17 yaralı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, belediye otobüsünün  kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı.
MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz doğalgazı 2023 yılında milletimize kavuşturmak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nde yeni rezervi açıkladı. Erdoğan, “Tuna1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküp doğalgazı burada kurulacak...
İnce, Yozgat’ta esnafları ziyaret etti
4 Eylül'de Sivas'ta başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Tokat’tan sonra Yozgat'a gelen Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,...
DEVA Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığına Bulut seçildi
Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Yozgat Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen...
Başsavcı Uçak’tan suç mağdurlarına yönelik hassas bir çalışma
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, adliyede ilk defa uygulanacak olan suç mağdurlarına yönelik yeni bir çalışmayı hayata geçirerek; bilgilendirme, yönlendirme,...
Milli Eğitim’den 28 Bin 81 öğrenci kodlama eğitim aldı
Yozgat Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde 2017 yılında kurulan KoduluYoz programından 28 Bin 81 öğrencinin eğitim aldığı bildirildi.
Atatürk’ün Yozgat’a gelişi törenle kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96’ncı yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ