$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

80 Gurbetçi iş adamı yatırım için Yozgat’a gelecek

Yozgat Valiliği tarafından ilin yatırım potansiyelinin ortaya çıkarılması, iş adamlarının kentte yatırım yapmalarını sağlamak ve Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için “Yozgatlı İşadamları Zirvesi’nin” ikincisi Sorgun’da düzenlenecek.

80 Gurbetçi iş adamı yatırım için Yozgat’a gelecek
  • 06.09.2017
  • 596 kez okundu

 

Yozgat Valiliği tarafından ilin yatırım potansiyelinin ortaya çıkarılması, iş adamlarının kentte yatırım yapmalarını sağlamak ve Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için “Yozgatlı İşadamları Zirvesi’nin” ikincisi Sorgun’da düzenlenecek.

Sorgun BüyükTermal Otel’de 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan toplantı da iş adamları Yozgat’a ne gibi yatırımlar yapılabilir konusunu ele alacak.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç,  yaklaşan toplantı öncesi Valilik  Toplantı Salonu’nda gazetecilerle bir araya gelerek, ORAN Kalkınma Ajansı işbirliği ile yurt dışında yaşayan Yozgatlı 80 iş adamını şehre davet ettiklerini söyledi.

İlkini Mayıs ayında gerçekleştirdikleri Yozgatlı İş Adamları Zirvesi sonrası 6 iş adamının Yozgat’ayatırım yapacağını açıklayan Vali Yurtnaç, 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek iş adamları zirvesinden de umutlu olduğunu anlattı.

YATIRIMLARLA BİRLİKTE YOZGAT’TA BİR HAREKETLİLİK YAŞANACAK

Yatırımlarla birlikte Yozgat’ta hareketliliğin yaşanacağını vurgulayan  Vali Yurtnaç,”Yozgat’ı Türkiye’nin Davos’u yapacağız. Toplantı ve kongre turizmini Yozgat’a getireceğiz. Bunun için de alt yapı çalışması yapıyoruz. Hızlı trenle beraber Yozgat-Ankara arası 50 dakika olacak. Yatırımlarla birlikte şehirdebir hareketlilik olacak. Toplantımız sadece Yozgatlı iş adamlarına açık değil, tüm iş adamlarına açık. Önümüzdeki ilk etap olarak Yozgatlı iş adamlarını hedeflemiştik. Bu çalışmamız, gayretimiz olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilir, bizim noksanımız olabilir ama bu şehri hareketlendirmek için gayret edeceğiz. Dışarıdaki insanların enerjisini Yozgat’a katacağız. Bu çalışmanın ikincisini yapıyoruz ve Avrupa’da yaşayan Yozgatlı iş adamlarını davet ediyoruz. Bu Cuma gününden itibaren 8-9-10 Eylül tarihlerinde 80 iş adamı Yozgat’a gelecek. Onlara Yozgat’ın fırsatlarını Yozgat’ın teşviklerini, Yozgat’a yatırım yaptıklarında ne gibi avantajları olacak hepsini anlatacağız ve aynı zamanda da memleket özlemlerini giderecekler” diye konuştu.

İkincisi gerçekleştirilecek olan toplantıya da iş adamlarından destek geleceği inancında olduğunu söyleyen Vali Yurtnaç,”Ortaya bir hedef koyduk. Bu hedefi gerçekleştirmek için de tuğlaları yavaş yavaş üzerine koyuyoruz. Bu şehirde yaşayan insanlar veya bu şehri seven insanlar ilimize destek verecekler, iş adamlarımızdan da gereken desteğin geleceği inancındayım. Özellikle 3. Organize Sanayi’nin yapıyor olması ve yanına havaalanının yapılıyor olması iş adamlarımızın ilgisini artıracaktır. Böylelikle üreten bir şehir oluşturacağımız gibi istihdama da katkıda bulanacağız. Yozgat’ta çalışanlar olacak dışarıdan Yozgat’a çalışmaya gelenler olacak. Dolayısıyla Yozgat’ın havası değişecek. Bu değişim Yozgat’ta hareketi, üretimi sağlayacak ve güzel sonuçlar doğuracak. Yozgat’ın 5 senesi hareketli olacak.”diye konuştu.

Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı
Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları hususunda uyardı.
Yozgat’ta otobüs devrildi: 17 yaralı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, belediye otobüsünün  kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı.
MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz doğalgazı 2023 yılında milletimize kavuşturmak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nde yeni rezervi açıkladı. Erdoğan, “Tuna1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküp doğalgazı burada kurulacak...
İnce, Yozgat’ta esnafları ziyaret etti
4 Eylül'de Sivas'ta başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Tokat’tan sonra Yozgat'a gelen Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,...
DEVA Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığına Bulut seçildi
Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Yozgat Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen...
Başsavcı Uçak’tan suç mağdurlarına yönelik hassas bir çalışma
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, adliyede ilk defa uygulanacak olan suç mağdurlarına yönelik yeni bir çalışmayı hayata geçirerek; bilgilendirme, yönlendirme,...
Milli Eğitim’den 28 Bin 81 öğrenci kodlama eğitim aldı
Yozgat Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde 2017 yılında kurulan KoduluYoz programından 28 Bin 81 öğrencinin eğitim aldığı bildirildi.
Atatürk’ün Yozgat’a gelişi törenle kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96’ncı yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Yozgat Hayvan Hastanesi ve Borsası 2021 yılında hizmete girecek
Yozgat’ın Çalatlı köyü yakınlarında toplam 95 Bin Metrekare alana kurulacak proje ile ilde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlaması planlanan Hayvan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ